REKLAMA
REKLAMA

Remonty bieżące i przebudowy dróg miejskich

SANOK / PODKARPACIE. Corocznymi remontami cząstkowymi zostaną objęte ulice miejskie we wszystkich dzielnicach Sanoka. Pracownicy SPGK, prowadzący remonty na zlecenie Urzędu Miasta, zakończyli już prace w części dzielnicy Dąbrówka, a obecnie prowadzą je w dzielnicach: Posada oraz Śródmieście.

Następnie prace będą kontynuowane w kolejnych dzielnicach miasta. Remonty bieżące na wytypowanych podczas pozimowego przeglądu drogach, odbywają się przy użyciu masy bitumicznej. W ramach tych prac na miejskich ulicach zostanie także odświeżone oznakowanie poziome (m.in. przejścia dla pieszych).

Droga przez Sosenki

Również wzdłuż Sanu, obok Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosenki” Miasto utwardziło nowy ciąg pieszo-rowerowy poprzez położenie nawierzchni bitumicznej. Dzięki połączeniu nowego ciągu z istniejącą drogą, mieszkańcy będą mieli możliwość spacerów wzdłuż Sanu poza granicami ośrodka (od ul. Rybickiego w kierunku ul. Witkiewicza). Wymieniona została także część barierek wzdłuż potoku Płowieckiego, po stronie należącej do Miasta, od Hotelu Jagiellońskiego w kierunku mostu przy Alei Wojska Polskiego oraz na Szklanej Górce.

Miasto prowadzi również inwestycje na drogach. Przebudowano już fragment chodnika przy ul. Cegielnianej (wzdłuż bloku nr 34). Wymieniono obrzeża, krawężniki i ułożono nową nawierzchnię z kostki brukowej.

Prowadzona jest także przebudowa ul. Czystej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Cegielnianą, do skrzyżowania z ul. Heweliusza. Wybudowana została kanalizacja sanitarna (ze środków SPGK) i deszczowa, a zakład gazowniczy wymienia gazociągi. Następnie Miasto wykona chodnik, którego do tej pory nie było, po jednej stronie ulicy i położy nową nawierzchnię bitumiczną.

Przebudowa ul. Czystej

Trwają także przygotowania do przebudowy Alei Wojska Polskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Podgórze do skrzyżowania z ul. I Armii WP. Zostaną tutaj wyremontowane chodniki oraz wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. Na wspomnianym odcinku powstaną także zatoki postojowe, dzięki którym uzyskamy ok. 39 miejsc postojowych. Docelowo w następnych latach zatoki postojowe mają powstać wzdłuż niemal całej Alei Wojska Polskiego, dając kolejne tak potrzebne miejsca postojowe.

Miasto planuje w tym roku przebudować także odcinki ulic, m.in.: Rybacka, Skołozdro, Kenara, Zielna, Zagumienna, Wolna i Wiosenna.

Miasto na remonty cząstkowe i przebudowy dróg miejskich planuje w tym roku wydać ok. 2,5 mln zł.

Remont ul. Feliksa Gieli

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

07-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook