REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

RZESZÓW maszeruje dla rodziny!

RZESZÓW maszeruje dla rodziny!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Rzeszowie. W niedzielę – 1 czerwca – ulicami miasta, już po raz piąty przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta.

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic spotykają się 1 czerwca o godz. 12 na Mszy św. w kościele Bernardynów a o godz. 13 wyruszy Marsz, który zakończy się o godz. 14 przy fontannie multimedialnej .

Rzeszowski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 130, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd” przejdą ulicami polskich miast.
– Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Jacek Kotula, organizator rzeszowskiego Marszu.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.
– Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. w kościele Bernardynów w intencji rodzin,  celebrowaną przez ks. prałata Stanisława Maca . Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami Sobieskiego, Targową, Szopena  i zakończy się pod fontanną multimedialną przy Alei Pod Kasztanami.

Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i po nim nie zabraknie atrakcji. Marsz uświetni dęta orkiestra. Będą nowe banery i transparenty z napisami np.: MAMA 100 razy lepsza niż przedszkole, stop gender, Nie chcemy pornolekcji w szkołach, Dziecko ozdobą życia. Dzieci otrzymają wiatraczki z napisem Marsz Dla Życia i Rodziny. Nie zabraknie śpiewu w wykonaniu młodych dziewcząt. Będzie ogromny wózek z dziećmi a na wózku napis „Pro-Familio , żyj i daj żyć innym!  Podczas Marszu będą przemawiać: położna, lekarz-ginekolog, siostra Sercanka – dyrektor Okna Życia w Rzeszowie, młodzież będzie zbierać podpisy przeciw seksedukacji w szkołach  a na koniec zobaczymy pokaz fontanny multimedialnej.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objął Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie: http://www.marsz.org/rzeszow.htm

Organizator Marszu dla Życia i Rodziny w Rzeszowie:
Jacek KOTULA wraz z ruchami i stowarzyszeniami katolickimi z Podkarpacia.
Tel. 698 337 762
https://www.facebook.com/stopaborcjipodkarpacie?fref=ts

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)