REKLAMA
REKLAMA

RZESZÓW maszeruje dla rodziny!

RZESZÓW maszeruje dla rodziny!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Rzeszowie. W niedzielę – 1 czerwca – ulicami miasta, już po raz piąty przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta.

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic spotykają się 1 czerwca o godz. 12 na Mszy św. w kościele Bernardynów a o godz. 13 wyruszy Marsz, który zakończy się o godz. 14 przy fontannie multimedialnej .

Rzeszowski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 130, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd” przejdą ulicami polskich miast.
– Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Jacek Kotula, organizator rzeszowskiego Marszu.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.
– Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. w kościele Bernardynów w intencji rodzin,  celebrowaną przez ks. prałata Stanisława Maca . Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami Sobieskiego, Targową, Szopena  i zakończy się pod fontanną multimedialną przy Alei Pod Kasztanami.

Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i po nim nie zabraknie atrakcji. Marsz uświetni dęta orkiestra. Będą nowe banery i transparenty z napisami np.: MAMA 100 razy lepsza niż przedszkole, stop gender, Nie chcemy pornolekcji w szkołach, Dziecko ozdobą życia. Dzieci otrzymają wiatraczki z napisem Marsz Dla Życia i Rodziny. Nie zabraknie śpiewu w wykonaniu młodych dziewcząt. Będzie ogromny wózek z dziećmi a na wózku napis „Pro-Familio , żyj i daj żyć innym!  Podczas Marszu będą przemawiać: położna, lekarz-ginekolog, siostra Sercanka – dyrektor Okna Życia w Rzeszowie, młodzież będzie zbierać podpisy przeciw seksedukacji w szkołach  a na koniec zobaczymy pokaz fontanny multimedialnej.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objął Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie: http://www.marsz.org/rzeszow.htm

Organizator Marszu dla Życia i Rodziny w Rzeszowie:
Jacek KOTULA wraz z ruchami i stowarzyszeniami katolickimi z Podkarpacia.
Tel. 698 337 762
https://www.facebook.com/stopaborcjipodkarpacie?fref=ts

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)