REKLAMA
REKLAMA

RZESZÓW24.PL: Trynkiewicz wrócił do więzienia. Jutro wyjdzie na wolność

RZESZÓW24.PL / PODKARPACIE. Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie wydał dziś postanowienia w sprawie uznania Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym. Sprawa została odroczona do 3 marca. Jutro Trynkiewicz ma wyjść na wolność. Będzie pod stałym nadzorem policji.

1

Zakończyło się niejawne posiedzenie w sprawie Mariusza Trynkiewicza, pedofila i mordercy czterech chłopców. Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie w którym więzień odsiadywał swoją karę wnioskował o uznanie go za osobę zagrażającą innym. Jego zdaniem terapia skazanego nie przyniosła takiego efektu na jaki oczekiwano. Trynkiewicz może być niebezpieczny dla innych.

Dziś o godz. 09:00 za zamkniętymi drzwiami odbyła się prawie trzy godzinna rozprawa w której udział brał sam skazany. Trynkiewicz zapewnił na niej, że jest gotowy poddać się leczeniu w izolacji lub poza nią. Sprawa została odroczona do 3 marca z dwóch powodów.

Adwokat sądzonego, Marcin Lewandowski poinformował, że złożył wniosek o powołanie dodatkowych światków. Mają być nimi dwie terapeutki, które zajmowały się Mariuszem Trynkiewiczem w Strzelcach Opolskich. Rzeszowski sąd uwzględnił go.

Drugim z powodem jest to, że do sądu nie dotarły jeszcze uwagi i zastrzeżenia dotyczące opinii biegłych wysłane przez mecenasa Trynkiewicza. Zdaniem Lewandowskiego ciężko jest przygotować opinię o kompleksowym zdrowiu człowieka, jeśli widzi się go przez kilka godzin.

Mariusz Trynkiewicz kończy dziś odsiadywać karę 25 lat pozbawienia wolności. Jutro wyjdzie na wolność. Zakład karny może opuścić zaraz po północy. O pomoc zwrócił się do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, której przedstawiciele było dziś na rozprawie w sądzie w Rzeszowie.

O to aby Mariusz Trynkiewicz nie opuścił jutro więzienia, a został umieszczony w specjalnym ośrodku terapeutycznym w Gostyninie wnioskował w ubiegłym tygodniu dyrektor rzeszowskiego zakładu karnego. Sąd jednak odrzucił ten wniosek.

Dziś Służba Więzienna znowu o to wnioskuje. Jedną z przyczyn składania wniosków jest obawa o to, że Trynkiewicz może uciec z kraju. Po wyjściu na wolność ma być on jednak pod stałą obserwacją policji. Ma również zgłaszać każdą zmianę miejsca pobytu i nie będzie wolno mu opuszczać Polski.

źródło: Rzeszów24.pl

10-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)