REKLAMA
REKLAMA

Są opóźnienia w płatnościach za hale przy I LO. Komornik zajął pieniądze na koncie powiatu sanockiego

POWIAT SANOCKI. Przed dwoma tygodniami informowaliśmy, że powiat sanocki prawdopodobnie ma opóźnienia w regulowaniu faktur za prace związane z budową hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Dziś te informacje możemy potwierdzić: – Rzeczywiście mamy pewne opóźnienia – czytamy w odpowiedzi starostwa.

ZOBACZ TAKŻE:
Powiat sanocki buduje hale sportową przy I LO. Ale nie płaci faktur na bieżąco? (ZDJĘCIA)

W tym momencie inwestycja jest ukończona w około 90%. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Otwarcie hali planowane jest pod koniec września. Koszty związane z budową obiektu szacuje się na 3,5 mln zł. Inwestycja została wsparta z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotą 960 tys. zł. Pozostałe koszty będzie musiał uregulować powiat sanocki. W związku z tym, że pierwotnie finansowanie budowy hali miało wyglądać nieco inaczej, pojawiły się problemy z płatnościami.
– Rzeczywiście mamy pewne opóźnienia. Jesteśmy jednak po rozmowach z wykonawcą, z którym ustaliliśmy harmonogram spłat. Został on zaakceptowany przez obydwie strony. Sytuacja nie będzie miała wpływu na terminowe oddanie inwestycji do użytku – czytamy w odpowiedzi starostwa.

O jakich opóźnieniach mowa i o jakie kwoty chodzi?
– Nie jesteśmy upoważnieni przez wykonawcę do informowania o finansach związanych z jego kontraktem na budowę hali. W tej sprawie proszę, kontaktować się z firmą, której pytanie dotyczy.

Tajemniczy jest także prezes Przedsiębiorstwa Budowlano – Usługowego „KROSPOL” sp. j., pan Stanisław Stachura.
– Odpowiedź na pytanie o wysokość zadłużenia, pozostawię jako tajemnicę firmy.

Nie ma pieniędzy na faktury. Komornik na koncie powiatu
Hala przy I LO to nie jedyna inwestycja, wokół której sprawy finansowe nie są do końca zakończone. Komornik pobrał z konta powiatu sanockiego 107 tys. zł. jako efekt przegranej sprawy sądowej z podwykonawcą Orlika przy Zespole Szkół nr 2.
– Za realizacje tej inwestycji zapłaciliśmy w całości  głównemu wykonawcy.. Ten jednak nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec podwykonawcy, który wobec braku możliwości wyegzekwowania pieniędzy, wniósł sprawę do sądu przeciwko Powiatowi Sanockiemu. Zgodnie z polskim prawem inwestor i wykonawca solidarnie odpowiadają za zobowiązania dotyczące inwestycji, dlatego po wyroku sądu musieliśmy drugi raz zapłacić za te samą pracę, tym razem podwykonawcy – informują nas w powiecie.

Powiat sanocki przygotowuje pozew przeciwko głównemu wykonawcy o zwrot poniesionych przez samorząd kosztów.

O finale rozliczeń za budowę hali sportowej przy I LO oraz Orlika przy Zespole Szkół nr 2, poinformujemy Państwa na naszym portalu.

ZOBACZ TAKŻE:
Powiat sanocki buduje hale sportową przy I LO. Ale nie płaci faktur na bieżąco? (ZDJĘCIA)

red.

30-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)