REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci otrzymali odznakę „Przyjaciel Dziecka” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sześciu sanockich policjantów otrzymało odznakę „Przyjaciel dziecka”. Wyróżnienie to przyznawane jest za szczególny wkład w rozwój, opiekę i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jest ona także formą podziękowania za pracę społeczną dla dobra dzieci.

W sanockim „Klubie Górnika” odbyło się spotkanie podsumowujące rok 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Halina Połojko, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zarządu Oddziału Powiatowego w Sanoku podsumowała mijający rok i wręczyła odznaczenia sympatykom i dobroczyńcom organizacji.

W trakcie spotkania Marian Duda, prezes Zarządu Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krośnie wspólnie z Haliną Połojko i Ireną Penar z Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego TPD wręczyli sześciu sanockim policjantom odznakę „Przyjaciel Dziecka”.

Wyróżnieni funkcjonariusze to:

st. asp. Arkadiusz Bober – kierownik Referatu Ruchu Drogowego
st. asp. Andrzej Hnat – dzielnicowy Posterunku Policji w Besku
asp. Łukasz Nitka – przewodnik psa służbowego
asp. Monika Hędrzak – Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii
mł. asp. Lidia Rakoczy – Zespół Dzielnicowych
sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel – Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii

Wyróżnieni policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Angażują się w przedsięwzięcia mające na celu dbanie o dobro najmłodszych. Wśród tych działań można wymienić między innymi: realizację spotkań profilaktyczno- informacyjnych, organizację czasu wolnego, udział w piknikach rodzinnych, realizację przedsięwzięć na rzecz małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz ze środowisk dysfunkcyjnych.

W spotkaniu wziął udział także nadkom. Jerzy Górecki,  Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, który otrzymał dyplom uznania za wspieranie przedsięwzięć realizowanych w roku 95-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Zaproszeni goście w trakcie uroczystości mieli możliwość obejrzenia występów artystycznych dzieci i młodzieży.

źródło: KPP Sanok

foto: Dariusz Jabłoński

22-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)