REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy szachiści zmierzyli się w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (29 marca) w Gimnazjum nr 4 w Sanoku rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka. W turnieju udział wzięło 26 zawodników. Najlepszymi okazali się Michał Baran oraz Aleksander Materniak.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Irenę Penar oraz Grzegorza Korneckiego zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów przystąpili do rywalizacji. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii trwających po 15 minut dla jednego zawodnika. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, który kojarzy zawodników uwzględniając ich rankingi oraz wyniki z poszczególnych partii. Nad przebiegiem turnieju zgodnym z przepisami PZSzach czuwał Marek Kielar. Po rozegraniu 7 rund wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowych. Najlepszym szachistą w kategorii szkół podstawowych okazał się Michał Baran ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Wśród gimnazjalistów triumfował Aleksander Materniak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Obaj wymienieni uczniowie odebrali Puchary Burmistrza Sanoka.

Tabela przedstawia końcową klasyfikację turnieju.

Szkoły podstawowe


Gimnazja

materiał nadesłany

31-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)