REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Zespół Creative Quintet Internetowym Mistrzem Świata!

SANOK / PODKARPACIE. Jeszcze nie umilkły echa sukcesu w Krakowie, gdzie sanocki zespół „Creative Quintet” z  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej zdobył zaszczytne Grand Prix w VI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”

, a z dalekiego Belgradu nadeszła kolejna radosna wiadomość.

W V Międzynarodowym Konkursie Internetowym zespół w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, prowadzony przez Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika zdobył nie tylko I miejsce w kategorii zespołów kameralnych, ale uzyskał najwyższą – bliską ideału punktację – 99,66 pkt na 100 możliwych, co okazało się najlepszym wynikiem wśród 73 uczestniczących wszystkich zespołów z 7 krajów. Zgodnie z regulaminem Zespół otrzymał prestiżowy tytuł: „Internet Music Champion of the World” w kategorii „Chamber Ensemble”.

Na nagraniu dokonanym w sali koncertowej sanockiej szkoły i przesłanym na Konkurs z tak szczęśliwym finałem zespół zaprezentował: A. Piazzolla – „Concerto para quinteto” oraz I. J. Paderewski – opr. D. Eibin: „Album Tatrzańskie” op. 12 nr 1.

Powyższe nagranie można obejrzeć i posłuchać na stronie: www.musiccompetition.eu – zakładka: Participants Review – Chamber Ensemble. Zespół będzie można również w najbliższym czasie posłuchać m. in. 13.04 (niedziela) na koncercie z Waldemarem Malickim w sali koncertowej sanockiej szkoły.

materiały nadesłane

18-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)