REKLAMA
REKLAMA

Sanockie Lato Podwórkowe 2014

SANOK / PODKARPACIE. Połowa wakacji za nami. Na sanockich podwórkach, pomimo kapryśnej pogody, gwarno i wesoło. To za sprawą zajęć w ramach siódmej już edycji Sanockiego Lata Podwórkowego. Realizowany przez Miasto Sanok w okresie wakacji

program finansowany jest z budżetu miejskiego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zajęcia na podwórkach w każdej dzielnicy miasta prowadzi 16 wychowawców podwórkowych 3 razy w tygodniu, przez 2 godziny.
– Przez ten cały miesiąc dzieciaki pokazały swoje zdolności artystyczne: robiły kukiełki, aby następnie wystawić przedstawienie, wycinały i wyklejały „Drzewo Sanockiego Lata Podwórkowego”, „podróżowały” po krajach Europy, kolorowały karykatury. Wykazywały się dużą sprawnością fizyczną podczas rozmaitych gier i zabaw: most butelkowy, balonowe szaleństwo, myśliwi na kaczki, ziemniak, skoki na skakance, tort, ringo, siatkówka, „podwórkowe lotki” itp. Nie zabrakło także śmiesznych  zabaw: bocianowe sprawy, „głuchy telefon”, kolory oraz konkursów: Familiada, Chłopek, Kalambury – mówi Ewelina, pedagog ulicy, pracująca z wychowawcami podwórkowymi.

Lato Podwórkowe zakończy się wspólnym piknikiem na sanockich błoniach. W tym roku podczas Finału Lata Podwórkowego odbędzie się losowanie nagród Wielkiej Wakacyjnej Loterii Podwórkowej dla uczestników zajęć podwórkowych.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Sanoka

05-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook