REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanka brązową medalistką Mistrzostw Świata

Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk gościł brązową medalistkę Mistrzostw Świata w Karate Kyokushin, sanoczankę Annę Kędrę wraz z trenerem Henrykiem Orzechowskim. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Sanoka, 14 listopada br.

Władze Miasta Sanoka przez cały czas starają się wspierać młodych sportowców i doceniać ich osiągnięcia. Tym razem dużym sukcesem może się poszczycić Anna Kędra, która 3 listopada br. w stolicy Japonii, wywalczyła brąz w Mistrzostwach Świata. Zawody okazały się szczęśliwe nie tylko dla naszej sanoczanki, ale również 8 reprezentantów Polski.

Spotkanie w Urzędzie stało się okazją do złożenia serdecznych gratulacji i życzeń zarówno medalistce, jak i jej trenerowi, przez Burmistrza Sanoka i obecnych radnych miejskich. Podczas rozmowy trener Henryk Orzechowski nie krył dumy z osiągniętego sukcesu.
– W Mistrzostwach Świata startują wyselekcjonowani zawodnicy z różnych zakątków Świata, tym bardziej cieszy sukces wychowanki naszego Sanockiego Klubu Karate. Ania stoczyła III walki (w kategorii 65 kg) zanim sięgnęła po brąz. Wygrana z reprezentantką Estonii umożliwiła jej zwycięski pojedynek w ćwierćfinale z reprezentantką Kazachstanu i kolejno w półfinale z reprezentantką Norwegii – informuje trener Henryk Orzechowski.

Pani Anna zapewnia, że mimo studiowania w innym mieście starała się znaleźć czas na treningi w Sanoku.
– Ostatnie pół roku to czas wzmożonych treningów, które były starannie układane przez naszego trenera Henryka Orzechowskiego. Miały one nas przygotować do zawodów. Jak się okazało były skuteczne. Plan treningowy układany jest indywidualnie pod zawodnika – w skład takiego treningu wchodzi trening ogólnorozwojowy, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, a także sparingi. Udział w zawodach był dla mnie wielką przygodą i wielkim wyróżnieniem. Chciałabym podziękować trenerowi Orzechowskiemu, gdyż mój sukces to także jego zasługa, a także Burmistrzowi Sanoka Wojciechowi Blecharczykowi za wszelkie wsparcie, które umożliwiło mi wystartowanie w Mistrzostwach – mówi Anna Kędra.


materiały nadesłane

14-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)