REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Przystanek w centrum Sanoka bez ławki dla oczekujących. „Żal mi starszych osób. Czasem siedzą na murze” (ZDJĘCIA)

SANOK. Otrzymaliśmy sygnał dotyczący przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza w pobliżu II LO. Internauta pyta o możliwość zamontowania ławki dla oczekujących pasażerów, jednocześnie wskazując na sporą ilość miejsc siedzących, zorganizowanych kilkadziesiąt metrów dalej. „Ta sytuacja jest absurdalna i powinna dać do myślenia” – piekli się nasz czytelnik.

Przystanek komunikacji miejskiej, o którym mowa w zgłaszanej interwencji mieści się w centrum miasta, przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie II Liceum Ogólnokształcącego. W tym miejscu, podróżni mają możliwość skorzystania z linii „1” (Wilcza – Jana Pawła II (SPGK) – Wilcza) oraz „7” (Jana Pawła II – Stróżowska).

Czy stoi coś na przeszkodzie, aby postawić ławkę obok tego przystanku? Żal mi tych starszych osób, które stoją czekając na autobus. W niektórych przypadkach siedzą na murze. Biorąc pod uwagę fakt, że po drugiej stronie ulicy jest szereg zawsze pustych ławek, można stwierdzić, że ta sytuacja jest absurdalna i powinna dać do myślenia! – pisze internauta, autor przesłanych zdjęć.

Wspomniane ławki znajdujące się przy ul. Piłsudskiego zamontowano podczas rewitalizacji Placu św. Michała i są one ściśle związane ze zrealizowanym projektem. Miejsca, w których miały powstać ławki były precyzyjnie określone. Czy w najbliższym czasie będzie możliwość zainstalowania w pobliżu przystanku ławki lub wiaty w ramach osobnej inwestycji?

Na wiosnę pracownicy urzędu dokonają przeglądu przystanków i wiat przystankowych. Wtedy też zostanie podjęta decyzja, co do koniecznych remontów, a także ewentualnego zadaszenia przystanków, czy ustawienia ławek – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

(1)

(2)

foto (1 i 2): materiały nadesłane

foto (3): red.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

24-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)