REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Przystanek w centrum Sanoka bez ławki dla oczekujących. „Żal mi starszych osób. Czasem siedzą na murze” (ZDJĘCIA)

SANOK. Otrzymaliśmy sygnał dotyczący przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza w pobliżu II LO. Internauta pyta o możliwość zamontowania ławki dla oczekujących pasażerów, jednocześnie wskazując na sporą ilość miejsc siedzących, zorganizowanych kilkadziesiąt metrów dalej. „Ta sytuacja jest absurdalna i powinna dać do myślenia” – piekli się nasz czytelnik.

Przystanek komunikacji miejskiej, o którym mowa w zgłaszanej interwencji mieści się w centrum miasta, przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie II Liceum Ogólnokształcącego. W tym miejscu, podróżni mają możliwość skorzystania z linii „1” (Wilcza – Jana Pawła II (SPGK) – Wilcza) oraz „7” (Jana Pawła II – Stróżowska).

Czy stoi coś na przeszkodzie, aby postawić ławkę obok tego przystanku? Żal mi tych starszych osób, które stoją czekając na autobus. W niektórych przypadkach siedzą na murze. Biorąc pod uwagę fakt, że po drugiej stronie ulicy jest szereg zawsze pustych ławek, można stwierdzić, że ta sytuacja jest absurdalna i powinna dać do myślenia! – pisze internauta, autor przesłanych zdjęć.

Wspomniane ławki znajdujące się przy ul. Piłsudskiego zamontowano podczas rewitalizacji Placu św. Michała i są one ściśle związane ze zrealizowanym projektem. Miejsca, w których miały powstać ławki były precyzyjnie określone. Czy w najbliższym czasie będzie możliwość zainstalowania w pobliżu przystanku ławki lub wiaty w ramach osobnej inwestycji?

Na wiosnę pracownicy urzędu dokonają przeglądu przystanków i wiat przystankowych. Wtedy też zostanie podjęta decyzja, co do koniecznych remontów, a także ewentualnego zadaszenia przystanków, czy ustawienia ławek – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

(1)

(2)

foto (1 i 2): materiały nadesłane

foto (3): red.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

24-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)