REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policja skontrolowała 76 pojazdów i „wlepiła” 34 mandaty w ramach akcji „Prędkość”

Sanoccy policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Jej celem było ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Przypominamy, że pojazdy poruszające się po drogach publicznych z nadmierną prędkością stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość jest także jedną z głównych przyczyn wypadków i zdarzeń drogowych.

Zadaniem policjantów podczas wczorajszych działań było nie tylko ujawnianie i kontrolowanie przekraczających dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący posiadają wymagane przepisami dokumenty, stan techniczny pojazdu, kontrolowali trzeźwość kierowców oraz zwracali uwagą na przestrzeganie przez nich obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci w ramach akcji przeprowadzili kontrole 76 pojazdów. W 35 przypadkach ujawniono zachowanie niezgodne z prawem. 34 kierujących ukarano mandatami, a wobec 1osoby zastosowano pouczenie.

W związku z natężeniem ruchu drogowego w okresie letnim apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku.

źródło: KPP Sanok

foto: KWP

09-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)