REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policja skontrolowała 76 pojazdów i „wlepiła” 34 mandaty w ramach akcji „Prędkość”

Sanoccy policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Jej celem było ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Przypominamy, że pojazdy poruszające się po drogach publicznych z nadmierną prędkością stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość jest także jedną z głównych przyczyn wypadków i zdarzeń drogowych.

Zadaniem policjantów podczas wczorajszych działań było nie tylko ujawnianie i kontrolowanie przekraczających dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący posiadają wymagane przepisami dokumenty, stan techniczny pojazdu, kontrolowali trzeźwość kierowców oraz zwracali uwagą na przestrzeganie przez nich obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci w ramach akcji przeprowadzili kontrole 76 pojazdów. W 35 przypadkach ujawniono zachowanie niezgodne z prawem. 34 kierujących ukarano mandatami, a wobec 1osoby zastosowano pouczenie.

W związku z natężeniem ruchu drogowego w okresie letnim apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku.

źródło: KPP Sanok

foto: KWP

09-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)