REKLAMA
REKLAMA

Sanok wśród najlepszych

SANOK / PODKARPACIE. Sanok według raportu „ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA REGIONÓW 2013”. Część: Województwo podkarpackie” znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych miast naszego województwa pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej.

Raport został opracowany na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych przez Centrum Analiz Regionalnych i Lokalnych, na podstawie badań prowadzonych pod kierunkiem prof. SGH dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej w Szkole Głównej Handlowej, w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, w Instytucie Przedsiębiorstwa.

Autorzy podkreślają, że w stosunku do lat poprzednich poprawiła się pozycja Podkarpacia na mapie konkurencyjności poszczególnych województw. Zauważają także, że jednym z powodów tego jest spora atrakcyjność poszczególnych gmin i dostrzegają możliwości samorządów, które będą kontynuowały dotychczasową aktywność.

Atrakcyjność inwestycyjna podkarpackich gmin wykazuje duże zróżnicowanie. Jej skala mieści się w ocenach od A (najwyższa) do E (najniższa). Sanok znalazł się wśród najlepiej ocenionych. Jako jedyny wśród gmin miejskich, obok Leżajska, w każdej z wybranych sekcji gospodarki narodowej (tj. przemysł przetwórczy, handel i naprawy, turystyka i gastronomia oraz działalność profesjonalna, naukowa i techniczna) otrzymał notę 5×A. Oba samorządy oznaczono na mapie województwa „złotą gwiazdą”.

Pokazuje to, że nasze zabiegi zmierzające do adaptacji 25 ha terenów pod inwestycje, a także do rozszerzenia strefy ekonomicznej, to dobry kierunek działania. Dane te dotyczą inwestycji przemysłowych, a jeżeli jeszcze wspomnimy o innym dokumencie, opracowanym przez Colliers International, pokazującym Sanok i Puławy, jako dwa miasta na wschodzie Polski o największym potencjale inwestycji komercyjnych, to oferta naszego miasta dodatkowo się rozszerza – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: zdjecia.bieszczady24.pl

01-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook