REKLAMA
REKLAMA

Sezon na kradzione samochody

PODKARPACIE. W poniedziałek (10 bm.), w trakcie prowadzonej kontroli pojazdów w Barwinku, patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji z Krosna, ujawnił transportowane przez obywatela Ukrainy części kradzionego pojazdu.

Ukrainiec przewoził: części karoserii mercedesa, silnik, skrzynię biegów i fotele. W wyniku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czynności sprawdzających, okazało się, że są to elementy mercedesa skradzionego kilka lat temu we Włoszech.

Równocześnie, na trzech przejściach granicznych: w Budomierzu, Medyce i Krościenku, dwóch Polaków i dwóch obywateli Ukrainy próbowało wyjechać na Ukrainę pojazdami w stosunku do których zrodziło się (w trakcie kontroli granicznej) podejrzenie popełnienia przestępstwa.

W Budomierzu, 31-letni mieszkaniec Podkarpacia przedstawił do kontroli granicznej podrobioną umowę kupna-sprzedaży nowego samochodu marki Suzuki, którym usiłował wyjechać na Ukrainę.

W Krościenku, na kierunku wyjazdowym zatrzymano samochód marki Peugeot 307, w którym funkcjonariusze wykryli zeszlifowany numer VIN na ramie pojazdu i jego niezgodność z dowodem rejestracyjnym. Kierujący samochodem obywatel Ukrainy twierdził, że kupił peugeota z legalnego źródła pracując na Zachodzie Europy. Również Polak, który usiłował wyjechać na Ukrainę samochodem osobowym marki Peugeot 806, przyznał się do wycięcia elementu konstrukcyjnego pojazdu zawierającego VIN i zastąpienie go innym elementem z innym numerem identyfikacyjny.

Natomiast, w Medyce na drogowym przejściu granicznym, funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Volkswagen Passat w którym ujawniono zaspawany, oryginalny numer Vin pojazdu i zastąpienie go metalowym elementem z fałszywym numerem.

We wszystkich tych przypadkach funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowania przygotowawcze, a pojazdy przekazali Policji do dalszej realizacji sprawy.

BOSG

12-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)