REKLAMA
REKLAMA

Spuścili paliwo z samochodów ciężarowych. Zarobili na tym ok. 800zł

NADOLANY / PODKARPACIE. Policja przypomina o prawidłowym zabezpieczaniu samochodów pozostawionych bez nadzoru na dłuższy czas. Wlew paliwa powinien być zamknięty, a kluczyk do samochodu należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla osób postronnych.

Zapomnieli o tym pokrzywdzeni, którym złodzieje ukradli paliwo znajdujące się wewnątrz zbiornika.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Nadolany doszło do kradzieży paliwa. Sprawcy prawdopodobnie przy pomocy gumowego węża spuścili ze zbiorników dwóch samochodów ciężarowych paliwo wartości około 800 zł. Złodzieje mieli znacznie ułatwione zadanie, ponieważ w jednym z pojazdów znajdował się kluczyk, natomiast drugi z kluczyków został skradziony w styczniu br.

Policjanci apelują o prawidłowe zabezpieczanie pojazdów, które są pozostawiane bez nadzoru przez dłuższy czas. Należy pamiętać o starannym zamknięciu wlewu paliwa. Nie można również zapomnieć o przechowywaniu kluczyka do samochodu, który nie powinien być dostępny dla osób postronnych. Pozostawianie kluczyka wewnątrz pojazdu tylko ułatwia zlodziejowi zadanie. Dobrze, jeśli samochód zostawiamy w miejscu oświetlonym niedaleko zabudowań.

 

źródło: KPP Sanok,
foto: sxc.hu

26-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)