REKLAMA
REKLAMA

Stal Sanok ma sponsora do końca sezonu. Piotr Kot ponownie na ławce trenerskiej

SANOK / PODKARPACIE. Od blisko tygodnia trwają przygotowania Stali Sanok do rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich. Wimy, że Zarządowi Klubu udało się znaleźć sponsora dla drużyny do końca tego sezonu. Żółto-Niebieskich na wiosnę, ponownie poprowadzi Piotr Kot.

Mateusz Pniewski

Treningi rozpoczęły się z pewnym poślizgiem. Do startu rozgrywek ligowych pozostało jednak jeszcze ponad 6 tygodni. Jest więc sporo czasu aby przygotować zespół do gry. Zajęcia prowadzi Piotr Kot, pomaga mu Robert Ząbkiewicz.
– Zdecydowałem się po raz kolejny poprowadzić zespół Stali Sanok. Klub ten jest mi bardzo bliski. Jestem po pewnych ustaleniach z Zarządem Klubu. Jeżeli ustalenia zostaną dotrzymane, to jestem gotowy prowadzić Stal przynajmniej do końca tego sezonu – podkreśla nowy szkoleniowiec Stali Sanok, Piotr Kot.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że warunkiem prowadzenia przez Piotra Kota drużyny, jest uregulowanie zaległości finansowych wobec piłkarzy.

Przypomnijmy: Piotr Kot był już trenerem Stali Sanok dwukrotnie. Pierwszy raz prowadził zespół w sezonie 2001 / 2002. Stalowcy pod jego wodzą zajęli siódme miejsce, w ówczesnej IV lidze. W sezonie 2009 / 2010, trener Kot funkcję szkoleniowca Stali objął po raz drugi. Wtedy zespół przejął w trakcie rozgrywek, po śmierci Ryszarda Pytlowanego. Prowadzona przez niego drużyna zajęła na koniec sezonu wysokie 4 miejsce w lidze. Później Piotr Kot zajął się szkoleniem grup młodzieżowych w klubie.

Stal stawia na młodzież
W zajęciach bierze udział spora grupa zawodników, która grała w Stali w rundzie jesiennej. Nie trenuje jak na razie Łukasz Tabisz (leczy kontuzje). Z kolei Tomaszowi Zajączkowskiemu podziękowano za grę. Treningów nie wznowili jak na razie Marek Węgrzyn oraz Piotr Łuczka. W najbliższych dniach okaże się, czy zobaczymy tych zawodników z drużyną.
– Skład naszego zespołu opiera się o zawodników, którzy grali w Stali w rundzie jesiennej. Do zespołu wprowadzamy nowych, młodych zawodników. Nie jest wykluczone, że w Stali ponownie zobaczymy Romana Czopko i Ołeksandra Szałamaja wyjaśnia II trener Stali, Robert Ząbkiewicz.

Wiemy, że Zarządowi Klubu udało się pozyskać sponsora strategicznego do końca tego sezonu. Pieniądze mają zapewnić komfort funkcjonowania dla klubu. Zarząd nie ujawnia kto został tajemniczym sponsorem. Wiadomo jedynie, że nie jest nim firma, która kupiła od klubu wyciąg narciarski w Karlikowie.

Pierwszy sparing piłkarze Stali Sanok rozegrają już w najbliższą sobotę (8 lutego). Na sztucznym boisku w Lesku, na godz. 13 zaplanowano mecz z Bieszczadami Ustrzyki Dolne. Tydzień później (15 lutego) w Pakoszówce, pojedynek z Cosmosem Nowotaniec.

W lidze i pucharach
Inaugurację rozgrywek III ligi, zaplanowano na 22-23 marca. Stal Sanok po rundzie jesiennej, zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. W 17. spotkaniach (wliczając mecz rundy wiosennej rozegrany w listopadzie), Żółto-Niebiescy zdobyli 16 punktów (4 zwycięstwa, 4 remisy, 9 porażek).

Stal na wiosnę rozegra ponadto kolejny mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski. W półfinale tych rozgrywek przeciwnikiem Stali jest Cosmos Nowotaniec.

06-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)