REKLAMA
REKLAMA

Stali nie ma, oni grają dalej. Gdzie w tym sezonie występują sanoczanie?

SANOK / PODKARPACIE. Na skutek tymczasowego rozwiązania klubu Stali Sanok, wszyscy piłkarze, którzy stanowili o sile zespołu byli zmuszeni do zmiany barw. Żółto-niebiescy zasilili między innymi drużyny Resovii Rzeszów, Polonii Przemyśl oraz LKS-u Pisarowce.

Sanok bez piłki nożnej

W tym sezonie, na nieszczęście lokalnych fanów piłki nożnej, zawodników reprezentujących Stal Sanok nie zobaczymy na sanockich Wierchach. Spore długi, a co za tym idzie – problemy finansowe oraz brak chęci współpracy sponsorów sprawiły, że zespół, który jeszcze 7 lat temu wyeliminował obecnego Mistrza Polski – Legię Warszawę z rozgrywek pucharowych, znika z piłkarskiej mapy naszego kraju.  Nadzieje wiązane z pomysłem na utworzenie seniorskiej piłki za sprawą Ekoballu również legły w gruzach. Czterdziestotysięczne miasto zostało bez klubu piłki nożnej.

„Do dzisiaj nie mogę oswoić się z myślą, że nie ma jak na razie naszej drużyny. Jeszcze nie tak dawno ciężko było to sobie wyobrazić. Grała Stal, grały nawet rezerwy… dzisiaj w naszym mieście nie ma seniorskiej piłki.” – komentuje osoba blisko związana z klubem.

Piłkarskie przeprowadzki…

Kadra Stali liczyła w ubiegłym sezonie 18 zawodników. Jako pierwszy na zmianę klubu zdecydował się  23-letni Jakub Ząbkiewicz. Wychowanek sanockiej drużyny związał się z występującą w III lidze Resovią Rzeszów na 1 rok. Oprócz Ząbkiewicza, na III-ligowych boiskach w tym roku zobaczymy Mateusza Kuzio, który wzmocnił Stal Kraśnik. Golkiper żółto-niebieskich Piotr Krzanowski oraz obrońca Jakub Kokoć podpisali roczne kontrakty z Polonią Przemyśl, która w obecnym sezonie gra w IV lidze. Defensywę Cosmosu Nowotaniec zasilił Patryk Wójcik. Obrońca podpisał roczny kontrakt. O miejsce w składzie IV-ligowego Przełomu Besko powalczy 19-letni Sebastian Suszko, który w przeszłości miał okazję gry w austriackiej lidze młodzieżowej. Jedynym zawodnikiem Stali grającym obecnie za granicą jest Mateusz Faka, który reprezentuje barwy niemieckiego SV 58 Sickenhofen.

Sanockie Pisarowce

Do ekipy LKS-u Pisarowiec, występującego obecnie w lidze okręgowej, dołączyło siedmiu Stalowców: Karol Adamiak, Kamil Adamiak, Tomasz Jaklik, Piotr Lorenc, Piotr Łuczka, Sebastian Sobolak oraz Michał Zarzycki. W zeszłym sezonie kontrakt z LKS-em podpisał Marek Węgrzyn. Sanoczanie z pewnością nie mogą narzekać na problemy z aklimatyzacją. W Pisarowcach występują bowiem związani kiedyś ze Stalą Rafał Nikody, Daniel Niemczyk, czy Michał Zajdel. Po dwóch kolejkach spadkowicz IV ligi zajmuje w „okręgówce” 4 miejsce z dorobkiem 4 punktów (wygrana 4:2 z Naftą Jedlicze oraz remis 1:1 z Kotwicą Korczyna).

Wciąż szukają

Jak na razie, nowego klubu poszukuje Łukasz Tabisz, który cały zeszły sezon pauzował ze względu na kontuzję kolana. Wychowanek żółto-niebieskich Maciej Pawlik prawdopodobnie zagra na boiskach małopolski. Zawodnik od 1 października będzie studiował w Krakowie.

Wszystkim zawodników reprezentującym kiedyś barwy Stali Sanok życzymy powodzenia w ligowych zmaganiach.

Adam Zoszak

16-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)