REKLAMA
REKLAMA

Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami kwestuje na dziedzińcu sanockiego zamku

SANOK / PODKARPACIE. „Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami”  informuje, że w dniach 20 – 22 czerwca 2014  za zgodą dyr. Wiesława Banacha i Urzędu Miasta na dziedzińcu sanockiego zamku będzie ustawiona skarbonka kwestarska.

Dochód z tej publicznej zbiórki pieniędzy zostanie jak zwykle przeznaczony na prace konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach na sanockim cmentarzu.

Przypominamy, że od początku swojego  istnienia Stowarzyszenie odrestaurowało  5 obiektów zabytkowych. Są to mogiły: Mateusza Beksińskiego, Maryana Truszkowskiego, Władysława Niedźwieckiego, Józefy z Heinrichów Drozdowej, Amalii Celestyny Świtalskiej.

Kolejnym nagrobkiem przeznaczonym przez Stowarzyszenie do renowacji jest zabytkowy nagrobek słynnego i wielce zasłużonego w swoim czasie burmistrza Sanoka i działacza społecznego Feliksa Gieli.

– Mamy nadzieję, że jak zwykle przy okazji kwest przez nas organizowanych, Sanoczanie nie przejdą obojętnie obok tej skarbonki i wesprą nasze działania przysłowiowym grosikiem, za co z góry serdecznie dziękujemy. Naszą ambicją jest bowiem aby zabytkowe miejsca pochówków ludzi zasłużonych dla miasta wyglądały godnie i na to przeznaczamy zbierane przez stowarzyszenie pieniądze – powiedziała Ewa Filip, prezes Stowarzyszenia.

no images were found

materiały nadesłane

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)