REKLAMA
REKLAMA

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY TANECZNE ZTL SANOK

Aż sześćdziesiąt tancerek i tancerzy wzięło udział w Świątecznych Warsztatach Tanecznych Zespołu Tańca Ludowego SANOK. Formuła warsztatów była swoistą „sztafetą pokoleń” – umiejętnością wykonywania tańców narodowych i ludowych z najmłodszymi adeptami tej sztuki dzielili się niegdysiejsi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca AUTOSAN.

Dla wszystkich wspólnym mianownikiem jest nie tylko 35-letnia tradycja, stroje i niepowtarzalny charakter zespołu, ale także osoba choreografa – odznaczonego w ubiegłym roku Złotym Krzyżem Zasługi Janusza Podkula.

 

Podczas warsztatów, które odbyły się w Sanockim Domu Kultury tancerze ćwiczący w trzech grupach wiekowych przygotowywali między innymi nowe układy taneczne na wiosenno-letni sezon koncertowy. Obecnie w repertuarze zespołu są: polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, oberki, tańce lubelskie i rzeszowskie.

 

Warsztatom towarzyszyło też spotkanie opłatkowe z udziałem członków Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK, od ponad 5 lat wspierającego i promującego zespół. – Serca nam rosną z dumy i radości, że ZTL SANOK wciąż podtrzymuje 35-letnią tradycję, żyje, działa, tańczy, zdobywa nagrody i… przyciąga kolejnych następców – podkreślała obecna prezes stowarzyszenia Janina Roś. Przekazał jednocześnie podziękowania dla sanockiego oddziału PGNiG są, który udzielił wsparcia projektowi.

(źródło – Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK)

fot. Małgorzata Wróbel

24-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)