REKLAMA
REKLAMA

Szkoła muzyczna w nowej szacie z systematycznymi sukcesami

SANOK / PODKARPACIE. Mijający rok był dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku bogaty nie tylko w sukcesy artystyczne. Jesienią dobiegły końca prace remontowe – zakończono termomodernizację trzech ścian starego budynku.

Dzięki nowej elewacji cały zespół budynków szkoły – wraz z salą koncertową – zyskał jednolity piękny wygląd. Utwardzono także płytami ażurowymi plac parkingowy obok szkoły, dzięki czemu poprawiły się warunki parkowania dla rodziców przywożących uczniów, jak również pedagogów czy gości szkoły. A wszystko to dzięki dodatkowej kwocie 205 tys. zł, przyznanej przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie kierowane przez Dyrektora dr Zdzisława Bujanowskiego, organ prowadzący Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Sanoku, z przeznaczeniem na niezbędne prace remontowe.

Udało się również w tym roku wzbogacić wyposażenie dydaktyczne szkoły. Dzięki wsparciu Centrum Edukacji Artystycznej zakupiono za kwotę 39 000 zł 13 laptopów dla klasopracowni teorii muzyki – z przeznaczeniem do nauki nowego przedmiotu – zasady muzyki z edycją nut.

Dzięki dotacji uzyskanej w ramach programu „Rozwój Infrastruktury Kultury” – na zadanie: „Zakup instrumentów i pomocy dydaktycznych dla PSM I i II st. w Sanoku”, zakupiono kilka nowych instrumentów: mały akordeon guzikowy wysokiej klasy, dwoje małych skrzypiec, zestaw instrumentów Orffa, pianino oraz komputer. Wzbogaciło to wyposażenie szkoły, m. in. tak potrzebne w dobie wprowadzania zmian w szkolnictwie muzycznym – dla małych dzieci, co przyczyniło się do poprawy warunków pracy z nimi. Powyższe dofinansowanie – w wys. 30 000 zł, jest kolejnym, które udało się Szkole pozyskać w ramach programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

A wspaniałe i ogólnie znane osiągnięcia dydaktyczne Szkoły również tej jesieni zostały pięknie podsumowane. Wicedyrektor dr Tomasz Tarnawczyk oraz dr Monika Brewczak – w uznaniu za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze – otrzymali nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. A pod koniec listopada uczniowie Rafał Pałacki (akordeon, uczeń Andrzeja Smolika) i Maria Korzeniowska (gitara, uczennica dr Iwony Bodziak) uczestniczyli w pięknej uroczystości w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne z rąk Pani Moniki Smoleń, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

materiały nadesłane

05-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)