REKLAMA
REKLAMA

„Trzeźwy poranek”, ale nie dla wszystkich (FILM, ZDJĘCIA)

„Trzeźwy poranek”, ale nie dla wszystkich (FILM, ZDJĘCIA)

#PODKARPACIE. 93 nietrzeźwych kierujących zatrzymali dzisiaj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 15,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia.

Zatrzymali 78 uprawnień do kierowania. Ujawnili 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo zakazu sądowego.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Działania zakończyły się około godziny 8. Policjanci skontrolowali w tym czasie 15541 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 93 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 45 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostałych 48 odpowie za wykroczenie. 3 kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali 78 uprawnień do kierowania.

KWP

15-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)