REKLAMA
REKLAMA

TSV ogrywa byłego pierwszoligowca. Sanoczanka nie daje szans wyżej notowanemu rywalowi

SANOK / PODKARPACIE. To był dobry weekend dla sanockiej siatkówki seniorskiej. Najpierw, w ekspresowym tempie ze zdobyciem kompletu punktów poradziły sobie zawodniczki Sanoczanki (3:0 z Sędziszówem Młp.), a chwilę później ze zwycięstwa w meczu ze spadkowiczem z I ligi cieszyli się siatkarze TSV (3:2 z Jaworznem).

Patronem medialnym siatkarskich spotkań z udziałem sanockich drużyn jest portal Esanok.pl.

Meczem w hali Gimnazjum nr 4, sanockie siatkarki zrewanżowały się za spotkanie pierwszej rundy, w którym lepsze okazały się rywalki z Sędziszowa Młp. (3:1). Podopieczne Ryszarda Karaczkowskiego nie popełniły błędów z rywalizacji wyjazdowej i pewnie ograły Marbę wygrywając sety kolejno do: 16, 17 i 18.

PBS Bank Sanoczanka Sanok – UKS Marba Sędziszów Młp. 3:0 (25:16, 25:17, 25:18)

Skład Sanoczanki: Martyna Adamiak, Eliza Bluj, Anita Lorenc, Anna Jasion, Natalia Czeleń, Julia Gaweł, Anna Chorążak (libero) oraz Malwina Deptuch, Katarzyna Łagożmy, Diana Mazur, Paula Drozd, Monika Stabryła. Trener: Ryszard Karaczkowski.

Niespełna pół godziny po zakończeniu meczu seniorek, do rywalizacji przystąpili siatkarze TSV Mansard Sanok. Ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi przyniósł zwycięstwo z byłym pierwszoligowcem Energetykiem Jaworzno. Sanoczanie przegrywali już 1:2 w setach, ale pokazali charakter i zapisali na swoje konto dwie kolejne partie. Za dwa tygodnie, zawodnicy prowadzeni przez Dorotę Kondyjowską i Macieja Wiśniowskiego rozpoczną decydującą batalię o utrzymanie. TSV przystąpi do rywalizacji w fazie play-out z 9. pozycji. Naszym siatkarzom nie udało się bowiem „przeskoczyć” drużyny ze Skarżyska-Kamiennej. Do wyprzedzenia STS-u, sanoczanom zabrakło zaledwie dwóch zdobytych setów.

Warto zaznaczyć wspaniałą postawę licznie zgromadzonej publiczności, która dopingowała sanocki zespół. Jak podkreślali siatkarze TSV, kibice byli siódmym zawodnikiem.

TSV Mansard Sanok – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2 (25:19, 21:25, 14:25, 25:23, 15:12)

Skład TSV: Piotr Wesołowski, Mateusz Gorzewski, Rafał Golonka, Marcin Chmiela, Piotr Kochan, Jan Włodarczyk, Tomasz Sokołowski (libero) oraz Michał Środa, Przemysław Chudziak, Bogusław Hnat, Grzegorz Mańko, Piotr Sokołowski (libero). Trenerzy: Dorota Kondyjowska, Maciej Wiśniowski.

Porażki zanotowały natomiast sanockie drużyny młodzieżowe. Juniorki Sanoczanki przegrały na wyjeździe z MKS MOS V LO Rzeszów 1:3 (17, 23, -25, 17). Mecz w hali przeciwnika nie wyszedł również kadetom TSV, którzy przegrali z SMS-em MOSiR Brzozów 0:3 (12, 14, 19).

20-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)