REKLAMA
REKLAMA

TSV ogrywa byłego pierwszoligowca. Sanoczanka nie daje szans wyżej notowanemu rywalowi

SANOK / PODKARPACIE. To był dobry weekend dla sanockiej siatkówki seniorskiej. Najpierw, w ekspresowym tempie ze zdobyciem kompletu punktów poradziły sobie zawodniczki Sanoczanki (3:0 z Sędziszówem Młp.), a chwilę później ze zwycięstwa w meczu ze spadkowiczem z I ligi cieszyli się siatkarze TSV (3:2 z Jaworznem).

Patronem medialnym siatkarskich spotkań z udziałem sanockich drużyn jest portal Esanok.pl.

Meczem w hali Gimnazjum nr 4, sanockie siatkarki zrewanżowały się za spotkanie pierwszej rundy, w którym lepsze okazały się rywalki z Sędziszowa Młp. (3:1). Podopieczne Ryszarda Karaczkowskiego nie popełniły błędów z rywalizacji wyjazdowej i pewnie ograły Marbę wygrywając sety kolejno do: 16, 17 i 18.

PBS Bank Sanoczanka Sanok – UKS Marba Sędziszów Młp. 3:0 (25:16, 25:17, 25:18)

Skład Sanoczanki: Martyna Adamiak, Eliza Bluj, Anita Lorenc, Anna Jasion, Natalia Czeleń, Julia Gaweł, Anna Chorążak (libero) oraz Malwina Deptuch, Katarzyna Łagożmy, Diana Mazur, Paula Drozd, Monika Stabryła. Trener: Ryszard Karaczkowski.

Niespełna pół godziny po zakończeniu meczu seniorek, do rywalizacji przystąpili siatkarze TSV Mansard Sanok. Ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi przyniósł zwycięstwo z byłym pierwszoligowcem Energetykiem Jaworzno. Sanoczanie przegrywali już 1:2 w setach, ale pokazali charakter i zapisali na swoje konto dwie kolejne partie. Za dwa tygodnie, zawodnicy prowadzeni przez Dorotę Kondyjowską i Macieja Wiśniowskiego rozpoczną decydującą batalię o utrzymanie. TSV przystąpi do rywalizacji w fazie play-out z 9. pozycji. Naszym siatkarzom nie udało się bowiem „przeskoczyć” drużyny ze Skarżyska-Kamiennej. Do wyprzedzenia STS-u, sanoczanom zabrakło zaledwie dwóch zdobytych setów.

Warto zaznaczyć wspaniałą postawę licznie zgromadzonej publiczności, która dopingowała sanocki zespół. Jak podkreślali siatkarze TSV, kibice byli siódmym zawodnikiem.

TSV Mansard Sanok – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2 (25:19, 21:25, 14:25, 25:23, 15:12)

Skład TSV: Piotr Wesołowski, Mateusz Gorzewski, Rafał Golonka, Marcin Chmiela, Piotr Kochan, Jan Włodarczyk, Tomasz Sokołowski (libero) oraz Michał Środa, Przemysław Chudziak, Bogusław Hnat, Grzegorz Mańko, Piotr Sokołowski (libero). Trenerzy: Dorota Kondyjowska, Maciej Wiśniowski.

Porażki zanotowały natomiast sanockie drużyny młodzieżowe. Juniorki Sanoczanki przegrały na wyjeździe z MKS MOS V LO Rzeszów 1:3 (17, 23, -25, 17). Mecz w hali przeciwnika nie wyszedł również kadetom TSV, którzy przegrali z SMS-em MOSiR Brzozów 0:3 (12, 14, 19).

20-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)