REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA SANOK: TSV zostaje w II lidze!

SANOK. To już pewne! Siatkarze TSV Mansard wywalczyli utrzymanie w II lidze. Szansę na wyprzedzenie sanoczan stracił zespół ze Skarżyska-Kamiennej, który przegrywając wyjazdowy mecz z Bochnią, spadł do III ligi.

Cel sanockiej drużyny w debiutanckim sezonie na drugoligowych parkietach został osiągnięty.

Choć sanoczanie rozegrają ostatni mecz sezonu dopiero w najbliższą sobotę (29.03), już teraz wiadomo, że podopieczni Doroty Kondyjowskiej i Macieja Wiśniowskiego wystąpią w II lidze w kolejnej edycji rozgrywek. Emocjonująca walka o utrzymanie zakończyła się w Bochni, gdzie w sobotę (22.03) Contimax MOSiR podejmował STS Skarżysko-Kamienna w ostatnim spotkaniu tych drużyn.

Wygrana ekipy z Bochni 3:0 (24, 12, 21) sprawiła, że STS nie ma już możliwości wyprzedzenia TSV i że to właśnie sanoczanie pozostaną w gronie drugoligowców. Warto dodać, że w barwach Contimaxu zagrał Jakub Zmarz, wychowanek TSV, który po wyjeździe na studia, zasilił skład drużyny z Małopolski. Zmarz rozegrał bardzo dobre spotkanie, a w zdobywaniu kolejnych punktów nie przeszkodziła kontuzja nosa, której zawodnik nabawił się w drugim secie podczas zderzenia z kolegą.

W sobotę (29.03) o godzinie 18:00 w hali Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku, siatkarze TSV rozegrają ostatni mecz, w którym przeciwnikiem będzie MKS Andrychów. Choć wynik tego spotkania, nie zmieni pozycji w tabeli żadnej z drużyn, to gospodarze będą chcieli zakończyć sezon siatkarskim „hat-trickiem” (wcześniej dwie kolejne wygrane z Bochnią 3:1 i Skarżyskiem-Kamienną również 3:1).

Rezultat ostatniej potyczki będzie jednak sprawą drugorzędną, ponieważ najważniejszy jest fakt osiągnięcia przez TSV upragnionego celu, czyli utrzymania II ligi w Sanoku.

ZOBACZ TAKŻE:

Sanoczanie pokonują STS i są o krok od utrzymania w II lidze. „Coś pięknego, wygraliśmy tak ważny mecz!” (FILM)

23-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)