REKLAMA
REKLAMA

Uczennica sanockiej ,,Budowlanki” wygrała indeks na politechnikę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dużym sukcesem zakończył się udział uczennicy ZS Nr 4 w Sanoku w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się w Rzeszowie 8 marca br. Kasia Fik  wywalczyła awans do etapu centralnego Olimpiady.

Już po raz siódmy w historii szkoły wychowanek Budowlanki znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych adeptów trudnej sztuki budowlanej z całego kraju.

Kasia znalazła się w 82 osobowej grupie uczniów wyłonionych z 3 735 uczestników olimpiady z całego kraju. Dzięki zdobyczy punktowej na zawodach okręgowych w Rzeszowie (ponad 50%), Kasia zapewniła sobie tytuł finalisty olimpiady centralnej, co daje jej zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz zapewnia indeks na politechnikę.

Uroczyste podsumowanie etapu okręgowego olimpiady miało miejsce na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie w obecności nauczycieli, dyrektorów szkół, sponsorów oraz członków Komitetu Organizacyjnego OWiUB wręczono uczniom dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

W dniach 10 -12 kwietnia w Lublinie odbędzie finał centralny olimpiady, gdzie Kasia będzie się ubiegała o tytuł laureata. Nie będzie łatwo, bo zadania rozwiązuje się przez 5 godzin w 3 etapach, a zakres materiału znacznie wykracza poza podstawę programową kształcenia zawodowego szkół ponadgimnazjalnych.

materiał nadesłany


07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)