REKLAMA
REKLAMA

Uczennica sanockiej ,,Budowlanki” wygrała indeks na politechnikę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dużym sukcesem zakończył się udział uczennicy ZS Nr 4 w Sanoku w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się w Rzeszowie 8 marca br. Kasia Fik  wywalczyła awans do etapu centralnego Olimpiady.

Już po raz siódmy w historii szkoły wychowanek Budowlanki znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych adeptów trudnej sztuki budowlanej z całego kraju.

Kasia znalazła się w 82 osobowej grupie uczniów wyłonionych z 3 735 uczestników olimpiady z całego kraju. Dzięki zdobyczy punktowej na zawodach okręgowych w Rzeszowie (ponad 50%), Kasia zapewniła sobie tytuł finalisty olimpiady centralnej, co daje jej zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz zapewnia indeks na politechnikę.

Uroczyste podsumowanie etapu okręgowego olimpiady miało miejsce na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie w obecności nauczycieli, dyrektorów szkół, sponsorów oraz członków Komitetu Organizacyjnego OWiUB wręczono uczniom dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

W dniach 10 -12 kwietnia w Lublinie odbędzie finał centralny olimpiady, gdzie Kasia będzie się ubiegała o tytuł laureata. Nie będzie łatwo, bo zadania rozwiązuje się przez 5 godzin w 3 etapach, a zakres materiału znacznie wykracza poza podstawę programową kształcenia zawodowego szkół ponadgimnazjalnych.

materiał nadesłany


07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)