REKLAMA
REKLAMA

Udany początek roku uczniów PSM w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Znakomicie rozpoczął się nowy rok dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanok, którzy uczestniczyli w Finałach Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Udział w Finale, wywalczony po stojących jak co roku na wysokim poziomie przesłuchaniach makroregionalnych uzyskało pięciu uczniów oraz jeden zespół kameralny.

Selekcja była więc ogromna i już sam udział w Finale był pięknym sukcesem, a miejsca na podium i przyznanie wyróżnienia nabierają wielkiej wartości.

Pierwsze przesłuchania odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach i tu wspaniałą ocenę – 24,2 pkt. na 25 możliwych i II miejsce zdobyła altowiolinistka Ewa Kuśnierz z klasy Mariusza Tobiasiewicza, co jest największym sukcesem sekcji smyczkowej w historii szkoły.

Miłą niespodzianką natomiast okazało się II miejsce dla Trio Scherzo prowadzone przez Katarzynę Maliniak i Janusza Ostrowskiego w składzie Zofia Bursztyn, Grażyna Bareła i Mateusz Putyra. Zespół bardzo podobał się jurorom  za co otrzymał rewelacyjne 24 punkty.

Kolejną z kolei lokatę – też świetną – 23,66 pkt. i III miejsce zdobył akordeonista Rafał Pałacki uczeń prof. ośw. Andrzeja Smolika podczas przesłuchań w Opolu. Do całego dorobku cennych nagród na Przesłuchaniach Ogólnopolskich dwa wyróżnienia dołożyły sekcje fortepianu i gitary. Wyróżnienie otrzymał Michał Bednarz z klasy p. Janusza Ostrowskiego (najlepsze miejsce w historii szkoły tej sekcji), przed nim było tylko 8 pianistów z najbardziej renomowanych szkół w Polsce i wyróżnienie dla gitarzystki Marii Korzeniowskiej, pracującej pod kierunkiem p. Iwony Bodziak. W Finale zaprezentowała się też flecistka Izabella Kudroń prowadzona przez Dorotę Zubel.

Gratulując całej sanockiej zdolnej muzycznie młodzieży udanych występów podczas centralnych przesłuchań, chcemy zaznaczyć, że wszystkie nagrody, które zostały przyznane, utrwaliły bardzo wysoką pozycję sanockiej Szkoły Muzycznej w polskim szkolnictwie artystyczny.

materiały nadesłane

17-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)