REKLAMA
REKLAMA

Uderzyli w handlarzy narkotyków. Zatrzymanych 14 osób, zabezpieczono 7 kg narkotyków

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali 14 osób i zabezpieczyli 7 kg narkotyków. Czterech podejrzanych sąd tymczasowo aresztował.

Od ponad roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie, młodzi mężczyźni, na terenie głównie Jarosławia, ale i całego województwa podkarpackiego handlowali narkotykami na dużą skalę. Policjanci CBŚ ustalili, że grupa wytwarza marihuanę, którą miesza z marihuaną przemycaną z Holandii i tak przygotowany narkotyk rozprowadza wśród swoich odbiorców. Policjanci wskazali na istotne powiązania między członkami grupy i udokumentowali jej zorganizowany charakter.

Policjanci CBŚ przy wsparciu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej oraz policjantów z komend w Jarosławiu, Łańcucie i Przemyślu w przeszukali równocześnie 22 domy, mieszkania i samochody. Zatrzymali 14 osób, zabezpieczyli około 7 kg narkotyków, zlikwidowali dwie plantacje marihuany oraz zabezpieczyli mienie na łączną kwotę 65.000 zł w tym 52.000 zł w gotówce.

Podejrzanym Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła zarzuty z zakresu działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzaniu ich do obrotu. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 40 lat, głównie mieszkańcy Jarosławia i okolic.

Sąd Rejonowy w Przemyślu względem czterech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, względem pozostałych podejrzanych zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze.

KWP

02-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)