REKLAMA
REKLAMA

,,Uśmiech Kretyna” w BWA Galerii Sanockiej (FILM)

,,Uśmiech Kretyna” w BWA Galerii Sanockiej (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na spektakl “Uśmiech Kretyna” oparty na tekstach S. I. Witkiewicza (Witkacego), w wykonaniu Waldemara Czyszaka.

 

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
Termin: 6 kwietnia (Niedziela)
Godzina: 18.00
Wstęp: 5 pln.
Bilety do kupienia
w BWA Galerii Sanockiej, od pon. – pt w godz. 10-17, sob. 10-14

Waldemar Czyszak
(ur. 1953) Absolwent gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej z 1980 roku. W latach 1976-1982 związany był z Teatrem Muzycznym w Gdyni.
Od 1988 do 2003 roku należał do zespołu Teatru Polskiego w Bydgoszczy, w którym zagrał  m.in.: Iwana Bezdomnego w „Mistrzu i Małgorzacie” M. Bułhakowa, Józefa Maszejkę w „W małym dworku” S. I. Witkiewicza, Cypriana w „Iwonie, księżniczce Burgunda” W. Gombrowicza oraz Waltera w „Operze za trzy grosze” B. Brechta. W latach 2004-2008 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi, w którym zagrał między innymi: Jubilera w „Przed sklepem jubilera” (K. Wojtyła, reż. A. M. Marczewski), Anytosa w „Obronie Sokratesa” (Platon, reż. G. Królikiewicz), Towarzysza Mugisa w „Nieprzyjacielu” (J. Green, reż. J. Bratkowski) oraz Czepca w „Weselu” (S. Wyspiański, reż. R. Peryt). Obecnie jest aktorem Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
Ma na swoim koncie liczne role filmowe, między innymi w: „Zemście” i „Katyniu” Andrzeja Wajdy, „Długopisie” Piotra Trzaskalskiego (jednej z etiud w ramach projektu „Solidarność, Solidarność…”), „Kto nigdy nie żył…” Andrzeja Seweryna, „Rezerwacie” Łukasza Palkowskiego oraz „Magicznym drzewie” Andrzeja Maleszki. Grał także w wielu serialach telewizyjnych, między innymi w: „Plebanii”, „Hotelu pod żyrafą i nosorożcem” oraz „Ranczu”.

Sanoczanie, mieli okazję oglądać aktora w spektaklu „Igraszki z diabłem”,  w  reżyserii M. Patronika.

03-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)