REKLAMA
REKLAMA

Utopili porażki, teraz szukają sukcesów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Studenci oraz wolontariusze Akademii Przyszłości w Sanoku, 21 marca br. utopili wraz z Marzanną swoje porażki. Event odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Akademii Przyszłości „Topimy porażki – szukamy sukcesów”. Honorowy patronat nad sanocką Akademią sprawuje Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

 

Celem wydarzenia – zorganizowanego w tym dniu zarówno w Sanoku, jak i w 23 innych miastach w Polsce – było pozbycie się porażek i wskazanie nowych możliwości. Studenci sanockiej Akademii mieli za zadanie narysować Marzannę i „przyozdobić” ją swoimi porażkami. Dzieci bez większych problemów i z ogromnym zapałem wywiązały się z zadania. Punktem kulminacyjnym, na który tak naprawdę wszyscy czekali, było przejście na Rynek Główny i utopienie tych porażek w wiaderku z wodą. Wszystkie trudności, dylematy, przeszkody i przeciwności odpłynęły na narysowanej i ozdobionej przez studentów Marzannie.

Nie był to jednak koniec. Akademia Przyszłości chce motywować, dlatego też każde dziecko dostało swój akademiowy balon. Miały być one symbolem ciągłego wzrastania. Każdy wydech powietrza do balona to kolejny sukces. Tylko od nas zależy, z ilu sukcesów będziemy się składać i czy na koniec pękniemy, czy będziemy cieszyć się i dawać innym radość.

Happening miał również na celu przypomnienie mieszkańcom Sanoka o tym, że mogą przekazać swój 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, którą jest również Akademia Przyszłości.

W tym miejscu wszyscy wolontariusze oraz studenci Akademii Przyszłości w Sanoku pragną serdecznie podziękować mieszkańcom, którzy zainteresowali się akcją, za tak serdeczne i ciepłe słowa wsparcia i uznania.

materiał nadesłany


24-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook