REKLAMA
REKLAMA

W ciągu siedemnastu edycji akcji, rozdali ponad milion sadzonek! (FILM)

W ciągu siedemnastu edycji akcji, rozdali ponad milion sadzonek! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Tradycyjnie już w Sanoku rozdano sadzonki drzew leśnych w ramach akcji „Drzewko dla sanoczan”. Organizatorami 17 edycji, która odbyła się 2 kwietnia, byli Burmistrz Miasta Sanoka oraz Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

W naszym województwie Sanok był pionierem, jeśli chodzi o tego typu działania. Pomysłodawcą sanockiej akcji przed laty był obecny Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, a ówczesny prezes sanockiej Ligi Ochrony Przyrody.

Do tej pory w 16 edycjach akcji rozdano ok. 1 mln sadzonek drzew mieszkańcom Sanoka i okolic. W tym roku, udało się zdobyć dwa razy więcej sadzonek, niż planowano. Rozdano ich 86 tysięcy.
– Chcemy, aby ludzie sadzili je wokół własnych domostw, bo przecież drzewo to symbol życia, producent tlenu, ale także miejsce relaksu. Nasza akcja ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale także rekompensujący wycinkę chorych, czy zagrażających bezpieczeństwu drzew – tłumaczy dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Tegoroczne 2 i 3 letnie sadzonki drzew (m.in.: dąb, wiąz, jodła, świerk, buk, jesion) zostały pozyskane z 2 nadleśnictw: Baligród, Lesko. Trafiły one nie tylko do mieszkańców, ale także do placówek oświatowych, firm i innych instytucji w Sanoku. Część zostanie posadzona na terenach zielonych, administrowanych przez Miasto.

Akcja ta ma na celu zwiększenie areału zieleni wysokiej w mieście. Ma również wymiar edukacyjny. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli opiekując się najpierw sadzonką, a później drzewkiem, uczą się dbania o przyrodę.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook