REKLAMA
REKLAMA

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi, święta spędzi w Sanoku (FILM)

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi, święta spędzi w Sanoku (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk gościł 16 kwietnia wicemistrzynię olimpijską z Soczi, sanoczankę z pochodzenia Katarzynę Bachledę – Curuś. Spotkanie stało się okazją do gratulacji, ale także rozmów o zadaszeniu toru lodowego w Sanoku.

W spotkaniu uczestniczyła rodzina Pani Katarzyny, przedstawiciele Rady Miasta Sanoka, wiceburmistrz Sanoka, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa, dyrektor i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także pierwszy sanocki trener łyżwiarki.

Spotkanie stało się okazją do gratulacji dla brązowej medalistki z Vancouver oraz srebrnej z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, które przyjęła od zebranych. Burmistrz zaprosił także Panią Katarzynę, która jest sanoczanką z pochodzenia, wraz z rodziną na Światowy Zjazd Sanoczan. Zaproszenie zostało przyjęte z aprobatą. Był czas na życzenia, gratulacje, ale także na rozmowę o planach zadaszenia toru lodowego w Sanoku. Pani Katarzyna stwierdziła, że przykrycie torów lodowych w Zakopanem i Sanoku, to najlepszy pomysł. Sanok jest według niej dobrym miejscem na organizację zgrupowań i treningów. Burmistrz Sanoka wraz z dyrektorem MOSiR opowiedzieli o staraniach, jakie Miasto czyni, aby urzeczywistnić realizację tego zadania. Warto przypomnieć, że pomysł przykrycia toru lodowego w Sanoku zrodził się już wiele lat temu, a starania o jego realizację Miasto czyni od 2008 roku.
– W tym roku wystąpiliśmy po raz kolejny do premiera, ministrów oraz posłów z prośbą o pomoc w realizacji tej inwestycji. Otrzymujemy głosy poparcia dla naszych starań od posłów, zaś na początku kwietnia uzyskaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której zawarta jest prośba o przedstawienie przez nas szczegółowej koncepcji organizacyjno-finansowej zadaszenia toru lodowego „Błonie”. Taką wstępną koncepcję przesłaliśmy już do ministerstwa – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Miasto na początku kwietnia zleciło przygotowanie nowej koncepcji funkcjonalnej i architektoniczno-urbanistycznej wraz z założeniami finansowymi, gdyż poprzednie opracowania koncepcyjne wymagają dopasowania do bieżących wymogów i standardów jakościowych. Do końca maja powinna być gotowa.
– Przedsięwzięcie zadaszenia toru lodowego, a tym samym stworzenia w Sanoku ośrodka sportu wyczynowego, jest zadaniem wykraczającym poza kompetencje samorządu gminnego, który nie powinien z własnych środków finansować tej inwestycji, dlatego zaproponowaliśmy partycypację w kosztach inwestycji i utrzymania obiektu Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Podkarpackiemu Urzędowi Marszałkowskiemu – dodaje dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Koszt zadaszenia toru lodowego w Sanoku szacowany jest na ok. 30 mln zł. Przedsięwzięcie to zostało umieszczone przez Miasto we wniosku do kontraktu terytorialnego w ramach projektu Podkarpackiego Centrum Sportów Zimowych. Jeśli decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadłaby w tym roku, to Miasto zdążyłoby zadaszyć tor do połowy 2017 r., czyli przed rozpoczęciem sezonu przygotowań do zimowej Olimpiady w 2018 r.

UM Sanok
foto: UM Sanok

18-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)