REKLAMA
REKLAMA

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi, święta spędzi w Sanoku (FILM)

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi, święta spędzi w Sanoku (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk gościł 16 kwietnia wicemistrzynię olimpijską z Soczi, sanoczankę z pochodzenia Katarzynę Bachledę – Curuś. Spotkanie stało się okazją do gratulacji, ale także rozmów o zadaszeniu toru lodowego w Sanoku.

W spotkaniu uczestniczyła rodzina Pani Katarzyny, przedstawiciele Rady Miasta Sanoka, wiceburmistrz Sanoka, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa, dyrektor i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także pierwszy sanocki trener łyżwiarki.

Spotkanie stało się okazją do gratulacji dla brązowej medalistki z Vancouver oraz srebrnej z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, które przyjęła od zebranych. Burmistrz zaprosił także Panią Katarzynę, która jest sanoczanką z pochodzenia, wraz z rodziną na Światowy Zjazd Sanoczan. Zaproszenie zostało przyjęte z aprobatą. Był czas na życzenia, gratulacje, ale także na rozmowę o planach zadaszenia toru lodowego w Sanoku. Pani Katarzyna stwierdziła, że przykrycie torów lodowych w Zakopanem i Sanoku, to najlepszy pomysł. Sanok jest według niej dobrym miejscem na organizację zgrupowań i treningów. Burmistrz Sanoka wraz z dyrektorem MOSiR opowiedzieli o staraniach, jakie Miasto czyni, aby urzeczywistnić realizację tego zadania. Warto przypomnieć, że pomysł przykrycia toru lodowego w Sanoku zrodził się już wiele lat temu, a starania o jego realizację Miasto czyni od 2008 roku.
– W tym roku wystąpiliśmy po raz kolejny do premiera, ministrów oraz posłów z prośbą o pomoc w realizacji tej inwestycji. Otrzymujemy głosy poparcia dla naszych starań od posłów, zaś na początku kwietnia uzyskaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której zawarta jest prośba o przedstawienie przez nas szczegółowej koncepcji organizacyjno-finansowej zadaszenia toru lodowego „Błonie”. Taką wstępną koncepcję przesłaliśmy już do ministerstwa – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Miasto na początku kwietnia zleciło przygotowanie nowej koncepcji funkcjonalnej i architektoniczno-urbanistycznej wraz z założeniami finansowymi, gdyż poprzednie opracowania koncepcyjne wymagają dopasowania do bieżących wymogów i standardów jakościowych. Do końca maja powinna być gotowa.
– Przedsięwzięcie zadaszenia toru lodowego, a tym samym stworzenia w Sanoku ośrodka sportu wyczynowego, jest zadaniem wykraczającym poza kompetencje samorządu gminnego, który nie powinien z własnych środków finansować tej inwestycji, dlatego zaproponowaliśmy partycypację w kosztach inwestycji i utrzymania obiektu Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Podkarpackiemu Urzędowi Marszałkowskiemu – dodaje dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Koszt zadaszenia toru lodowego w Sanoku szacowany jest na ok. 30 mln zł. Przedsięwzięcie to zostało umieszczone przez Miasto we wniosku do kontraktu terytorialnego w ramach projektu Podkarpackiego Centrum Sportów Zimowych. Jeśli decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadłaby w tym roku, to Miasto zdążyłoby zadaszyć tor do połowy 2017 r., czyli przed rozpoczęciem sezonu przygotowań do zimowej Olimpiady w 2018 r.

UM Sanok
foto: UM Sanok

18-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)