REKLAMA
REKLAMA

Wichury na Podkarpaciu. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa

PODKARPACIE. Silny wiatr spowodował, że strażacy mieli wyjątkowo pracowity weekend. Przez ostatnie dwa dni wyjeżdżali ponad 100 razy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Interwencje były praktycznie w każdej części województwa.

Weekend interwencji
Wiatr nie oszczędził Podkarpacia. Strażacy w całym województwie przez ostatni weekend pracowali „na pełnych obrotach”. Najczęściej byli wzywani w powiecie leżajskim, niżańskim, tarnobrzeskim, lubaczowskim, dębickim, łańcuckim, stalowowolskim i rzeszowskim.
– Najniebezpieczniej było w środkowej i północnej części województwa. Najspokojniej w południowej – mówi mł. bryg. Marcin Betleja, Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

W ciągu ostatniego weekendu strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy. W prawie 30 przypadkach musieli pomagać w zabezpieczeniu uszkodzonych konstrukcji czy elementów dachowych.
– Na szczęście nie było żadnych rannych i nikt nie ucierpiał. Cały czas otrzymujemy jednak nowe interwencje. Ludzie wzywają nas do bieżących sytuacji, bądź tych które dopiero zauważyli, a miały one miejsce podczas weekendu – wyjaśnia Betleja.

Wiatr nie odpuści
Prognozy na najbliższe dni są mało optymistyczne.
– Synoptycy podają, że przez najbliższe dwa dni w dalszym ciągu będzie silnie wiało. Dlatego też apelujemy do ludzi o ostrożność i rozwagę. Parkując samochód zwróćmy uwagę czy w pobliżu nie ma żadnych drzew. Zwróćmy również uwagę na znaki drogowe i reklamy wielkopowierzchniowe. Silny wiatr może bowiem spowodować, że elementy uszkodzą nasze pojazdy. Pamiętajmy również, że nie należy otwierać okien w domach i jeśli jest to możliwe warto przez ten czas pozostać w domu – dodaje rzecznik.

Ludzie pozostali bez prądu
W związku silnym wiatrem na Podkarpaciu część ludzi została bez prądu. Z awariami sieci elektrycznych do czynienia mieli mieszkańcy w rejonów Stalowej Woli, Niska oraz Mielca. Jak mówi Łukasz Boczar z PGE, wszystkie zostały już usunięte. Kłopoty z prądem mieli także mieszkańcy okolic Sanoka, Leska i Krosna.

źródło: Rzeszow24.pl
foto: sxc.hu

17-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)