REKLAMA
REKLAMA

Wielkie Wyprawy – JAN DARECKI „JANO”

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy
19 listopada 2014 (środa)
godz. 18.30
naszym gościem będzie
JAN DARECKI „JANO”

BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM


Jan Darecki „Jano” –  wieku 24 lat przerywa studia i z rodzinnego Rzeszowa wyjeżdża w Bieszczady aby realizować swoje nietypowe i szalone marzenia. Pragnie żyć w skrajnej nędzy jako człowiek bezdomny oraz jako pustelnik w lesie poza cywilizacją. Jego najgłębszym marzeniem jest odnalezienie w swym życiu Boga żywego i osiągnięcie mistycznego zjednoczenia z Chrystusem. Te marzenia realizuje w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Większość czasu spędza w pustelni na modlitwie i kontemplacji oraz pisaniu książek na tematy bieszczadzkie i mistyczne. Jest autorem artykułów mistycznych i ekologicznych oraz siedmiu albumów fotograficznych poświęconym Bieszczadom.


W swoim życiu potrafi pogodzić kontemplację z działaniem. Włócząc się z aparatem fotograficznym po Bieszczadach uwiecznia to co piękne i godne ocalenia od zapomnienia. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw oraz pięć albumów o Bieszczadach i jedną bogato ilustrowaną książkę pt. „Bieszczady pustelnika Jano”, w której przedstawia bieszczadzkie osobowości i ludzi tworzących współczesną kulturę

Bieszczadów. Są wśród nich zakapiorzy, smolarze, rzeźbiarze, malarze, poeci, pisarze…

Jano jest również zaangażowany na rzecz integracji bieszczadzkiego środowiska. Jest założycielem i liderem Grupy Twórców Bieszczadzkich „Hordowina” skupiającej elitę intelektualną i artystyczną Bieszczadów.

Integracji służą również organizowane przez niego Bieszczadzkie Zloty Leśnych Ludzi, zwane potocznie Zlotami Zakapiorów.

 

Spotkanie będzie połączone z promocją jego najnowszej książki „Autobiografia mistyczna”.

www.jano.bieszczady.pl

WSTĘP:

Dorośli – 10 zł.

Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie.

 

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”

ul. Bieleckiego 8, 38-480 Rymanów

tel.: 13 43 567 33, 603 364 444, 609 729 629

e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

www.jas-wedrowniczek.pl

Artykuł sponsorowany

17-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook