REKLAMA
REKLAMA

Wielkie Wyprawy w Jasiu Wędrowniczku. Rusza nowy sezon spotkań!

RYMANÓW / PODKARPACIE. Zapraszamy na szóstą edycję cyklu  spotkań z podróżnikami „Wielkie Wyprawy”- wieczory dla lubiących przygody i podróże… Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w środy – godz. 18.30.

Sezon podróżniczy w „Jasiu Wędrowniczku” rozpoczynamy już: 22 października 2014 – środa, godz. 18.30.

Naszym gościem będzie:
ALINA MARKIEWICZ „Z NEPALU DO POLESIC – PRZENIEŚĆ EVEREST”

Zapraszam w podróż, w której oprócz najwyższych gór świata wybierzemy się na trekking pod Mount Everest i odwiedzimy szkołę w Namche Bazar. Poczujemy zapach przypraw i poznamy zwyczaje tybetańskich mnichów. Opowiem Państwu o Nepalu, który odwiedziłam kilka razy i jestem od pobytów tam uzależniona.

W Himalajach zrealizowałam kilka marzeń i filmów, które pozwalały mi łączyć pracę dziennikarza z pasją i pracą z kamerą. Fascynację dalekimi podróżami zaczęłam od Pakistanu gdzie dotarłam z grupą trekową dołączoną do zimowej wyprawy na Nanga Parbat z Andrzejem Zawadą.

Od tamtej pory wracałam w góry wysokie kilkakrotnie. Pierwsze reportaże w Himalajach zrealizowałam dla TVP3, o południowej ścianie Lhotse i treku pod Everest. „Z hałdy w Himalaje” czy „Bieg Kukuczki” stworzyliśmy z Darkiem Załuskim i z AWF-em. To były spore przedsięwzięcia, podobnie jak film o wejściu Wojtka Kukuczki na Everest. Kilka podróży do Nepalu nie dało mi jednak takiej adrenaliny jak życiowa przygoda na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, o której nie zapomnę podczas naszego spotkania.

Ten pokaz slajdów i urywki filmów to także opowieść o tym jak ważni są ludzie, którzy towarzyszą nam na różnych etapach. Czego nauczyły mnie w codziennym życiu najwyższe góry świata, jakie cele pozwoliły zrealizować i jakie wpływ na całe życie może mieć przypadek.

Zapraszam,
Alina Markiewicz

www.alinamarkiewicz.pl

WSTĘP:
Dorośli – 10 zł
Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie!

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY:
* 19.11.2014 – środa, godz. 18.30
JAN DARECKI „JANO”
BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM

* 17.12.2014 – środa, godz. 18.30
BARBARA GRAD, PIOTR KOWALCZYK
MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN

Hotel ** Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
ul.Bieleckiego 8, Rymanów
tel.: 13-43-567-33, 603-364-444
www.jas-wedrowniczek.pl
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

tekst sponsorowany
17-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook