REKLAMA
REKLAMA

Wiosenne remonty na Cmentarzu Centralnym (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok prowadzi remonty na Cmentarzu Centralnym. Zakończył się już pierwszy etap prac, czyli modernizacja parkingu, kolejne prace obejmą dom pogrzebowy, kolumbarium i kwatery wojskowe.

Przed świętami na zlecenie Miasta pracownicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozpoczęli modernizację istniejącego parkingu cmentarnego. Już w Wielkanoc mieszkańcy mogli korzystać z utwardzonych tłuczniem stanowisk, które po świętach zostały wyasfaltowane. Dzięki tym pracom odwiedzający główną sanocką nekropolię mogą teraz w należytych warunkach zaparkować samochód.

Miasto pracami remontowymi obejmie także dom pogrzebowy. Pracownicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej już rozpoczęli osuszanie piwnic i montaż urządzenia do ich osuszania. Odnowione zostaną także ściany korytarza oraz wymienione drzwi na zapleczu. Miasto planuje również przyłącz gazu oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w budynku. W związku z tym konieczna będzie przebudowa pomieszczeń w budynku.

W ramach prac na cmentarzu Miasto wykończy wybudowaną w stanie surowym drugą ścianę kolumbarium, poprzez obłożenie jej granitową płytą i piaskowcem. Zagospodarowany zostanie także teren wokół kolumbarium. Dodatkowo powstanie trzecia ściana kolumbarium – w tym roku w stanie surowym. Stworzy to 120 nowych miejsc na urny z prochami zmarłych.

Również w ramach dotacji, uzyskanej przez Urząd Miasta z Urzędu Wojewódzkiego wykonana zostanie część ogrodzenia kwatery żołnierzy polskich oraz wyremontowane mogiły w kwaterze żołnierzy radzieckich.

Miasto planuje także wykonanie nowej alejki żwirowej na Cmentarzu Południowym w sektorze grobów murowanych.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

28-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook