REKLAMA
REKLAMA

Wspólne szkolenia LPR i GOPR

Wczoraj (25 bm.) w Warszawie Robert Gałązkowski, dyrektor SP ZOZ LPR i Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR podpisali umowę dotyczącą przeprowadzania szkoleń z zakresu ratownictwa z powietrza w górach.

Wspólne ćwiczenia załóg HEMS i ratowników górskich będą się odbywały do końca czerwca 2015 roku, a pierwsze z nich zaplanowano na wrzesień.

Umowę podpisano w ramach realizacji projektu „Na każde wezwanie II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałanie 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw”.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w zakresie lotów z wykorzystaniem długiej liny współpracują ze sobą od września 2011 roku.

Do specjalnej belki z boku śmigłowca podczepiana jest lina, na której ratownik GOPR desantuje się do poszkodowanych bezpośrednio z pokładu śmigłowca. Umożliwia to podebranie poszkodowanego i przetransportowanie w bezpieczne miejsce. Dzięki temu zapewnione jest szybsze dotarcie pomocy w miejsca niedostępne z ziemi. Taka współpraca jest nieoceniona w rejonach górskich i dotyczy baz HEMS z Sanoka, Krakowa, Gliwic i Wrocławia.

LPR

26-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)