REKLAMA
REKLAMA

Z Jastrzębiem dzień po dniu. Dzisiaj wyjazdowe spotkanie w Bytomiu. Debiut Mike’a Dantona?

SANOK / PODKARPACIE. 18 i 19 lutego hokeiści KH Sanok zagrają na wyjeździe z Jastrzębiem. Drugim spotkaniem, drużyny odrobią zaległości z 15 grudnia. Natomiast już dzisiaj, sanoczanie powalczą o kolejne ligowe punkty w Bytomiu. – Istnieje możliwość, że w barwach naszego zespołu zadebiutuje Kanadyjczyk Mike Danton – mówi Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank.

33. kolejka Polskiej Hokej Ligi zaplanowana na 15 grudnia została odwołana ze względu na ogłoszony lockout. – Wszystkie zaległe mecze PHL muszą zostać rozegrane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2014 roku włącznie – brzmiał komunikat Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. I do tych wytycznych, dostosują się kluby z Sanoka i Jastrzębia, choć przez chwilę mówiono o rozegraniu spotkania na zakończenie sezonu zasadniczego.

Przed zawodnikami Ciarko PBS Bank KH Sanok trudne zadanie, gdyż w przeciągu zaledwie czterech dni, podopieczni Miroslava Fryčera zagrają dwukrotnie z wicemistrzem Polski i raz z obecnym liderem PHL, GKS-em Tychy.

Chcieliśmy rozegrać zaległe spotkanie z JKH na zakończenie rundy zasadniczej, ale na takie rozwiązanie nie zgodził się związek. Poza tym, nie mieliśmy dużego wyboru, ponieważ ze względu na obecność w tym czasie w Jastrzębiu reprezentacji u18 Polski i Ukrainy, miejscowy klub ma ograniczone możliwości z dostępem do lodowiska – tłumaczy Waldemar Bukowski, sternik sanockiego klubu. – Jeśli chodzi o trudny terminarz, to uważamy, że będzie to dobre przetarcie przed fazą play-off, podczas której zespół będzie rozgrywał ciężkie batalie dzień po dniu. Mam nadzieję, że w tych trzech trudnych meczach zdobędziemy punkty i zachowamy pozycję wicelidera przed najważniejszą częścią sezonu – dodaje prezes Ciarko PBS Bank.

Dzisiaj Ciarko PBS Bank KH Sanok zagra na wyjeździe z 8. drużyną w klasyfikacji, Polonią Bytom. Być może, skład swojej nowej drużyny wzmocni Mike Danton. – Złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i czekamy na potwierdzenie. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Mike’a Byracka przed meczem z Tychami. Decyzja i teraz może zapaść na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania – zaznacza Waldemar Bukowski.

Mike Danton urodził się w 1980 roku w Brampton. Kanadyjczyk ma 175 cm wzrostu i waży 89 kg. W 2000 roku został draftowany do NHL (5. runda, numer 135.). W tym samym roku zadebiutował w NHL i rozegrał dwa spotkania w barwach New Jersey Devils. Występował też w St. Louis Blues. W sumie w 92 spotkaniach strzelił 10 goli, zanotował 5 asyst, a na ławce kar spędził 184 minuty.

W Bytomiu nie wystąpią chorzy Rafał Ćwikła, Hubert Demkowicz oraz Ondřej Raszka. Do pełni sił wracają natomiast nieobecni podczas rywalizacji w Tychach Samson Mahbod, Martin Vozdecký i Kamil Dolny. Cała trójka zagra z Polonią.

Początek meczu o godzinie 18:00.

28-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)