REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Pobił ojca piłką do drewna

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Policjanci zatrzymali go po awanturze, w czasie której pobił ręczną piłką do drewna swojego ojca.

W minioną sobotę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Skołyszyn. Zgłaszający prosił o pomoc w związku z pobiciem. Na miejscu policjanci zastali zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy starszemu mężczyźnie. Funkcjonariusze ustalili, że jego pijany syn wszczął awanturę, w trakcie której dotkliwie pobił go ręczną piłką do drewna, po czym uciekł z domu. Pokrzywdzony z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Funkcjonariusze zatrzymali go na terenie sąsiedniej miejscowości. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Podany alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Po zatrzymaniu podejrzanego do pracy przystąpili śledczy, którzy zgromadzili materiał dowodowy uzasadniający postawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad ojcem i matką. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że od pewnego czasu popychanie, szarpanie, znieważanie to tylko niektóre upokorzenia, jakie rodzice podejrzanego musieli znosić.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ojca. Sąd Rejonowy w Jaśle, po zapoznaniu się z aktami postępowania, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Informacje na ten temat przeczytasz tutaj.

źródło: KPP Jasło

foto: flickr.com / Victor

26-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)