REKLAMA
REKLAMA

,,Ziemię mamy tylko jedną”. Ekologiczny przemarsz ulicami Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 24 i 25 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku obchodzony był Dzień Ziemi. Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w organizację i przebieg tego wydarzenia.

W pierwszy dzień uczniowie klas VIa i Vb pod kierunkiem Ewy Gawlewicz, Karoliny Ciskowskiej – Majka i Agaty Midury, zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Ziemię mamy tylko jedną”. Obejrzeli je uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycieli, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Marek Marynowicz – członek  Zarządu  Głównego LOP w Warszawie i Piotr Kutiak – podinspektor do spraw zieleni i edukacji ekologicznej. W tym dniu odbyły się także: konkurs na najciekawszy strój wykonany z surowców wtórnych, konkurs piosenki przyrodniczej lub ekologicznej, happening – przemarsz ekologiczny ulicami osiedla Posada, w którym wzięli udział uczniowie szkoły.

W drugim dniu (25 kwietnia) w szkole miała miejsce akademia dla uczniów „zerówki” oraz klas I – III, a także pokaz strojów ekologicznych. Przygotowania do Międzynarodowego Dnia Ziemi w klasach młodszych koordynowała Ewa Milczanowska i Elżbieta Wędrychowicz.

 

Na podstawie informacji Agaty Midury
materiał nadesłany

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook