REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w MKS

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok wprowadza zmiany w organizacji i realizacji lokalnego transportu zbiorowego. Zmiany będą dotyczyły nie tylko miasta, ale także innych miejscowości obsługiwanych przez MKS w Sanoku.

MKS w Sanoku świadczy usługi transportowe na terenie miasta Sanoka, gminy Sanok oraz miasta i gminy Zagórz, z którymi samorząd podpisał stosowne porozumienia na współfinansowanie przewozów. Podczas ostatniej sesji radni miejscy uchwalili rozszerzenie strefy biletowej „0” (obejmującej obszar administracyjny Miasta Sanoka) do pierwszego przystanku poza granicami administracyjnymi Miasta Sanoka.
– Z prośbą o takie rozwiązanie wystąpiły gminy, z którymi mamy podpisane porozumienie. Miasto po analizie tras komunikacji postanowiło włączyć do strefy miejskiej te linie, które tylko na bardzo krótką trasę wyjeżdżają poza granice administracyjne miasta Sanoka. Dotyczy to miejscowości: Zawadka w Bykowcach (pętla linii nr 3), Zabłotce (pętla linii nr 8) i Czerteż (pętla linii nr 5). Dzięki tym rozwiązaniom liczymy na zachęcenie większej liczby pasażerów z tych miejscowości do skorzystania z miejskiej komunikacji – objaśnia Ziemowit Borowczak, zastępca burmistrza Sanoka.

Miasto wychodząc naprzeciw klientom, wprowadziło także jednakowe ulgi samorządowe dla pasażerów podróżujących na terenie miejscowości trzech gmin objętych usługami MKS Sanok. Do tej pory bowiem ulgi te nieco różniły się w zależności od strefy biletowej. Teraz system ten został ujednolicony.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

05-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook