REKLAMA
REKLAMA

Znalazła telefon i postanowiła go sobie zatrzymać. Teraz grozi kobiecie więzienie

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Zarzut przywłaszczenia telefonu komórkowego usłyszała 47-letnia mieszkanka Myczkowa. Kobieta jeszcze w wakacje na przystanku autobusowym w Polańczyku znalazła telefon komórkowy. Nie powiadomiła nikogo o znalezieniu aparatu, lecz postanowiła go zatrzymać. Odzyskany przez policjantów telefon wkrótce wróci do właścicielki.

Jeszcze w wakacje dzielnicowi z Polańczyka zostali powiadomieni o zagubieniu telefonu komórkowego na terenie uzdrowiska przez turystkę z Kędzierzyna- Koźla. Wynikiem rzetelnej i konsekwentnej pracy policjantów było ustalenie sprawcy przywłaszczenia oraz co najważniejsze dla właścicielki – odzyskanie telefonu.

Jak ustalili policjanci, 47-letnia mieszkanka Myczkowa znalazła telefon na przystanku autobusowym w Polańczyku i zamiast powiadomić o swoim znalezisku np. Policję, która zwróciłaby go właścicielce, od tej pory użytkowała go sama. Teraz odpowie za wykroczenie, jakiego się dopuściła. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

źródło: KPP Lesko

22-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)