REKLAMA
REKLAMA

Znamy najlepszych młodych ratowników z powiatu sanockiego. Za nami zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

Po raz czwarty  odbyły się  Zawody Pierwszej Pomocy  dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz XIII Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK organizowane przez RO PCK Sanok.

Zawody Pierwszej Pomocy  dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR zostały zrealizowane w ramach projektu finansowanego przez Fundację PGNiG z Warszawy organizowanych przez ZS NR 5 w Sanoku, natomiast XIII Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zostały zorganizowane przez RO PCK Sanok.

W zawodach brało udział 9 zespołów gimnazjalnych oraz 3 szkoły średnie rywalizując w pięciu konkurencjach teoretyczno-praktycznych. Zawody odbyły się w centrum miasta Sanoka (ZS Szkół nr 5 ,Rynek, Plac św. Jana i Michała oraz teren na terenie Zamku Sanockiego).

Zespoły oceniane były przez ratowników medycznych, GOPR, PCK, Eurat-u oraz funkcjonariuszy PSP w Sanoku. Walka pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, świadczą o tym uzyskane wyniki i różnice punktowe  pomiędzy zespołami. W ramach zawodów odbył się również pokaz ratownictwa w którym brali udział ratownicy GOPR . Na zakończenie zawodów nastąpiło podsumowanie rywalizacji oraz wręczenie nagród przez Dyrektor ZS  Nr 5 Elżbietę Kokoszkę, Naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR Grzegorza Chudzika, wicestarostę Sanockiego Wacława Krawczyka oraz Stanisława Kwolka, Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który pełnił również funkcję sędziego głównego. Koordynatorem zawodów był Tomasz Gawlewicz – nauczyciel ZS Nr 5 , ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz Ewa Radwańska –PCK Sanok. Organizatorzy zapraszają za rok, na kolejna edycję zawodów.

Wyniki zawodów Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR:

1. Gimnazjum Strachocina
2. Gimnazjum Stara Wieś
3. Gimnazjum Przysietnica

Wyniki XIII Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK:

1. Zespół Szkół nr 3 Sanok
2. Zespół Szkół nr 5 Sanok
3. Zespół szkół nr 1 Sanok

Organizatorzy zawodów:

– Zespół szkół Nr 5 Im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku,
– Grupa Bieszczadzka GOPR,
– OR PCK Sanok.

Współorganizatorzy:

– Podkarpackie Ośrodek Ratownictwa Medycznego –Eurat,
– Fundacja PGNiG z Warszawy,
– MH w Sanoku.

Sponsorzy nagród:

– GOPR,
– Nowa Era,
– PBS Sanok,
– AKSU –Marcin Pudło,
– Fundacja PGNiG Warszawa,
– VERA.

źródło: materiały nadesłane

05-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)