REKLAMA
REKLAMA

Zniszczone klubowe budynki w Nowotańcu i Iwoniczu (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Elewacje budynków klubów sportowych w Nowotańcu oraz Iwoniczu zniszczone. Na ścianach wandale wypisali hasła związane ze Stalą Sanok. Do tych aktów wandalizmu doszło z wtorku na środę.

Były one prawdopodobnie reakcją na zalecenie Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, który cofnął decyzję delegatów Zjazdu OZPN w Krośnie o możliwości występowania drużyny Ekoball Stal Sanok w klasie okręgowej.

Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego pochylił się nad tym tematem, po tym jak do Podkarpackiego ZPN wpłynął wniosek kilku klubów, które nie zgadzały się  z decyzją delegatów zjazdu o włączeniu Stali Sanok do rozgrywek klasy okręgowej.

– Policjanci byli na miejscu. Przeprowadzili dokładne oględziny. Wykonano dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia sprawców zdarzenia – informuje asp. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

– Jesteśmy bardzo zdziwieni całym zamieszaniem. Od początku byliśmy za tym, żeby Sanok miał zespół w okręgówce. Jest to zasłużony klub w regionie. Dziwie się, że agresję skierowano przeciwko nam – mówi Jerzy Kozimor, prezes Cosmosu Nowotaniec.

Wczoraj na łamach naszego serwisu trener Piotr Kot, apelował o zachowanie spokoju i uszanowanie decyzji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

red.
Foto: KPP Sanok

07-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)