REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

SANOK: 300 tysięcy na pomysły mieszkańców Sanoka. Burmistrz podpisał budżet obywatelski

SANOK / PODKARPACIE. 300 tysięcy złotych – to suma, jaką Miasto przeznaczy w 2016 roku na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców Sanoka. Tereny rekreacyjne, zabudowania i inne ciekawe pomysły sanoczan, po spełnieniu odpowiednich kryteriów, będą mogły być wejść w życie dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro zdecydował się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, po to by w większym stopniu skorzystać z aktywności mieszkańców naszego miasta. Pieniądze zostaną wydzielone z budżetu i w całości przekazane na inicjatywy zgłaszane przez obywateli. Wzorem innych podkarpackich miast, mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty, które po spełnieniu kryteriów wejdą w życie i poprawią infrastrukturę grodu Grzegorza.

Działaliśmy na bazie poszczególnych dzielnic. Wszystkie wnioski były uprzednio analizowane. Jak widać, jest duże zapotrzebowanie radnych i społeczeństwa na tego typu inicjatywę. Mam nadzieję, że pomysł budżetu obywatelskiego zda egzamin – komentuje burmistrz Tadeusz Pióro.

Po debacie i głosowaniu zostaną wybrane najlepsze projekty. Najpopularniejsze dotychczasowe inwestycje zrealizowane w Polsce z pieniędzy budżetu obywatelskiego to między innymi boiska wielofunkcyjne, ścieżki edukacyjne i tereny rekreacyjne dla mieszkańców.

Głos mieszkańców zawsze będzie dla nas ważny. Myślę, że zgłaszane pomysły okażą się trafione – dodaje burmistrz.

Za zgłoszeniem powinna stać jedna osoba, przy czym projekt musi być poparty przynajmniej dziesięcioma podpisami mieszkańców Sanoka powyżej 18 roku życia. Zgłoszenia będą przyjmowane na specjalnych formularzach oraz w formie wydruku w Biurze Rady Miasta, Biurze Obsługi Klienta oraz siedzibach Rad Dzielnic.

Wypełnione powinny trafić do Urzędu za pośrednictwem dziennika podawczego lub Internetu na adres budzetobywatelski@um.sanok.pl do 31.10.2015 r.

fs

08-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)