REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 300 tysięcy na pomysły mieszkańców Sanoka. Burmistrz podpisał budżet obywatelski

SANOK / PODKARPACIE. 300 tysięcy złotych – to suma, jaką Miasto przeznaczy w 2016 roku na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców Sanoka. Tereny rekreacyjne, zabudowania i inne ciekawe pomysły sanoczan, po spełnieniu odpowiednich kryteriów, będą mogły być wejść w życie dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro zdecydował się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, po to by w większym stopniu skorzystać z aktywności mieszkańców naszego miasta. Pieniądze zostaną wydzielone z budżetu i w całości przekazane na inicjatywy zgłaszane przez obywateli. Wzorem innych podkarpackich miast, mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty, które po spełnieniu kryteriów wejdą w życie i poprawią infrastrukturę grodu Grzegorza.

Działaliśmy na bazie poszczególnych dzielnic. Wszystkie wnioski były uprzednio analizowane. Jak widać, jest duże zapotrzebowanie radnych i społeczeństwa na tego typu inicjatywę. Mam nadzieję, że pomysł budżetu obywatelskiego zda egzamin – komentuje burmistrz Tadeusz Pióro.

Po debacie i głosowaniu zostaną wybrane najlepsze projekty. Najpopularniejsze dotychczasowe inwestycje zrealizowane w Polsce z pieniędzy budżetu obywatelskiego to między innymi boiska wielofunkcyjne, ścieżki edukacyjne i tereny rekreacyjne dla mieszkańców.

Głos mieszkańców zawsze będzie dla nas ważny. Myślę, że zgłaszane pomysły okażą się trafione – dodaje burmistrz.

Za zgłoszeniem powinna stać jedna osoba, przy czym projekt musi być poparty przynajmniej dziesięcioma podpisami mieszkańców Sanoka powyżej 18 roku życia. Zgłoszenia będą przyjmowane na specjalnych formularzach oraz w formie wydruku w Biurze Rady Miasta, Biurze Obsługi Klienta oraz siedzibach Rad Dzielnic.

Wypełnione powinny trafić do Urzędu za pośrednictwem dziennika podawczego lub Internetu na adres budzetobywatelski@um.sanok.pl do 31.10.2015 r.

fs

08-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)