REKLAMA
REKLAMA

78-latka zgubiła się w lesie. Szukało jej prawie 80 osób

MOSZCZANIEC / PODKARPACIE. Prawie 80 osób szukało wczoraj 78- letniej kobiety, która zgubiła się w lesie w Moszczańcu. Po trzech godzinach poszukiwań została odnaleziona przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach.  Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Informację o zaginięciu starszej kobiety dyżurny sanockiej policji otrzymał wczoraj około godz. 17. Policjanci ustalili, że zaginiona jest mieszkanką Lublina, od kilku dni przebywała na wczasach w pensjonacie w Rymanowie. Wczoraj wraz ze znajomym z pensjonatu, mieszkańcem Sopotu, wybrała się na grzybobranie do Moszczańca. Grzybiarze weszli do lasu dopiero przed godz. 15, po chwili się rozdzielili. Po godzinie mężczyzna zaniepokoił się o losy 78-letniej znajomej. Po nieskutecznych poszukiwaniach mężczyzna powiadomił o zaginięciu kobiety policję.

W poszukiwania zaangażowanych zostało 15 policjantów, 28 strażaków z OSP Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Moszczaniec i Niebieszczany, 22 ratowników GOPR-u, 8 pracowników nadleśnictwa Komańcza, kilku mieszkańców Moszczańca oraz policyjny przewodnik z psem tropiącym.

Zaginiona kobieta została odnaleziona o godz. 20 pomiędzy Wisłokiem Wielkim a Moszczańcem przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach. Była zmęczona i wychłodzona. Przyznała, że nie miała już siły na dalszą wędrówkę. Żałowała, że nie zabrała ze sobą telefonu komórkowego. Policjanci odwieźli kobietę do Rymanowa.

Sanoccy policjanci dziękują ratownikom, strażakom i leśnikom oraz osobom cywilnym zaangażowanym w poszukiwania. Po raz kolejny swoją aktywną postawą, stałą gotowością do podjęcia działań i kreatywnością udowodnili oni, że życie i zdrowie poszukiwanej osoby jest dla nich największą wartością.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania:
– Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż jesienią wcześnie zapada zmrok.
– Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
– Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
– Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
– Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt policji.

poszukiwania2

źródło: KPP Sanok
foto: archiwum KWP

22-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)