REKLAMA
REKLAMA

Amerykańskie media zachwycone Sawickim. Sanoczanin zostaje za oceanem (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Zaledwie miesiąc potrzebował wychowanek Ciarko PBS Bank KH Sanok Radosław Sawicki, aby przekonać do swoich umiejętności Amerykanów. Sanoczanin w przyszłym sezonie przymierzany jest do gry w pierwszej piątce juniorskiego zespołu Hampton Roads Whalers, który powalczy o mistrzostwo kraju. 

Obecnie Sawicki mieszka i trenuje w niewielkim mieście Chesapeake. W przyszłym sezonie 20-latek z Sanoka będzie grał na pozycji środkowego w  w lidze USPHL. Następny rok będzie kluczowym w kontekście otrzymania propozycji gry w jednym z zespołów seniorskich. – Wiem, że jestem obserwowany przez skautów. Jeśli pokaże się z dobrej strony, na pewno będę miał okazje spróbować swoich sił w silniejszych ligach – komentuje Radosław Sawicki.

Na amerykańskim portalu todaysslapshot.com ukazał się artykuł o „wielkim talencie z Polski”. Autor tekstu zwrócił uwagę na szybkość, umiejętność poruszania się po lodzie i siłę strzału, jaką dysponuje Radek Sawicki. W podsumowaniu można było wyczytać również, że wszystkie amerykańskie kluby powinny „mieć oko” na naszego zawodnika.

Na początku sierpnia sanoczanin zaliczył tygodniowy epizod w szkole SK8ON, gdzie trenował pod okiem Jarka Byrskiego. Sawicki miał okazję poznać tam zawodników z NHL i AHL, między innymi Stevena Stamkosa, Connora McDavida czy Phila Kessela. – Treningi z Jarkiem skupiały się na doskonaleniu techniki jazdy i pracy kijem oraz obydwu rzeczy jednocześnie – zdradza Sawicki. Obecnie trenuję dwie godziny dziennie na lodzie i ponad godzinę „na sucho”. Wieczorami wychodzę jeszcze raz na „wolny” lód lub na siłownię, aby poćwiczyć indywidualnie – dodaje.

Miesiąc spędzony w USA pozwolił na aklimatyzację i zapoznanie z tamtejszym trybem życia. – Z językiem radzę sobie dobrze. W Sanoku chodziłem przez kilka lat do prywatnej szkoły. Wtedy nie chciało mi się uczęszczać na te lekcje, ale teraz bardzo mi to pomaga – mówi Radosław Sawicki.

Celem sanoczanina jest walka o miano najlepszej młodzieżówki w USA. – Mam nadzieję, że w barwach Whalersów powalczę o mistrzostwo kraju – planuje Sawicki.

 Red.

11-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)