REKLAMA
REKLAMA

Basen odkryty w Sanoku ponownie czynny tego lata? Konieczne remonty

SANOK / PODKARPACIE.  Miał być aquapark, później basen z prawdziwego zdarzenia, dziś gdy dowiadujemy się, że sytuacja finansowa miasta nie napawa optymizmem, pozostaje nam mieć nadzieję, że obecny obiekt uda się wyremontować, aby można było z niego bezpiecznie korzystać.

Podczas spotkania burmistrzów z dziennikarzami podjęto temat sanockiego basenu. Kosztowny pomysł budowy aquaparku to już przeszłość. Nie będzie ponadto budowy nowego kompleksu basenów. Wszystko rozbija się rzecz jasna o pieniądze. Jak zaznacza burmistrz Sanoka, nawet gdyby były środki na budowę takiego obiektu, należałoby się najpierw zastanowić jakie byłby koszty jego utrzymania.
– Nie sztuką jest coś wybudować, sztuką jest to później utrzymać – zaznacza Tadeusz Pióro.

3

Wiceburmistrz Piotr Uruski ma przygotować raport, dotyczący kosztów doprowadzenia basenu do stanu używalności.
– Będzie to jednak możliwe dopiero wtedy, gdy pozwoli nam na to aura. Zapewne więc najwcześniej na przełomie marca i kwietnia. Musimy bowiem dokładnie określić stan techniczny obiektu i zastanowić się nad rozwiązaniami naprawy – wyjaśnia wiceburmistrz Piotr Uruski.

– Jeżeli koszty związane z remontem będziemy w stanie udźwignąć, zrobimy wszystko aby odkryty basen ruszył po dwuletniej przerwie – dodaje zdecydowanie wiceburmistrz.

Nie będzie ekstra pieniędzy przeznaczonych na ten cel. Jeżeli dojdzie do remontów, zostaną one przeprowadzone ze środków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Na jego funkcjonowanie w 2015 roku zabezpieczono 5 mln 900 tys. zł.

Warto dodać, że od 2 lutego trwa audyt w sanockim MOSiR-ze. Jego wyniki mają być znane na początku marca.

red.


ZOBACZ TAKŻE:
SANOK: Konferencja prasowa w mieście. O problemach i planach na przyszłość (FILM)

13-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)