REKLAMA
REKLAMA

Będą kwestować na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

SANOK / PODKARPACIE. W dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada (niedziela) na sanockich oraz pobliskich cmentarzach wolontariusze Towarzystwa im. św. Brata Alberta będą kwestować na rzecz najuboższych. Wolne datki zbierane będą na 4 placówki prowadzone przez Towarzystwo.

Koło Sanockie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku działa od 17.09.1991. Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i ubogim, w tym niepełnosprawnym w duchu patrona św. Brata Alberta.

„Powinno się być dobrym jak chleb.
Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

W ramach swojej działalności Towarzystwo prowadzi 4 placówki:

Dom Inwalidy Bezdomnego
Dom Inwalidy Bezdomnego działa od 1993 r., roztaczamy opiekę nad osobami bezdomnymi, starszymi, samotnymi. Ponad 90% z naszych podopiecznych posiada grupę inwalidzką. Do dziś pozostajemy jedyną placówką w Polsce w strukturach Towarzystwa Pomocy Brata Albert, która otacza swoich mieszkańców opieką medyczną w tak szerokim zakresie.

Dom Inwalidy skupia w większości osoby w wieku starczym, wymagającym pomocy w podstawowych czynnościach życia codziennego – kąpiel, ubieranie, spożywanie posiłków. Staramy się zapewnić mieszkańcom podstawowe środki do życia jak: codzienny posiłek, środki higieny osobistej, opiekę lekarską oraz pielęgniarską, rehabilitację, terapię oraz opiekę psychologa. Obecnie przebywa w Domu 80 osób.

Jadłodajnia
Głównym zadaniem Jadłodajni przy ulicy Sienkiewicza jest wydawanie posiłków osobom ubogim i wymagającym dożywiania. Placówka organizuje także cieszące się dużą popularnością śniadania wielkanocne i wieczerze wigilijne.
W Jadłodajni św. Brata Alberta wydajemy każdego dnia średnio 120 obiadów potrzebującym co daje ponad 3000 posiłków miesięcznie.

Dar Serca
W Darze Serce można otrzymać pomoc rzeczową w postaci czystej odzieży, mebli itp. Mieszkańcy Sanoka mogą oddać niepotrzebną odzież, meble i inne niepotrzebne sprzęty które później przez wolontariuszy Daru Serca trafią do najbardziej potrzebujących.
W Darze znajduje się również łaźnia z której korzystają osoby bezdomne otrzymujący dodatkowo środki higieny osobistej oraz czystą odzież.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Placówka ta świadczy usługi w zakresie stacjonarnej opieki długoterminowej nad pacjentami z całkowicie lub częściowo ograniczoną zdolnością do samodzielnego funkcjonowania, niezdolnych do samoopieki i samopielęgnacji, nie wymagających hospitalizacji natomiast potrzebujących stałego profesjonalnego pielęgnowania, kontynuacji leczenia farmakologicznego, dietetycznego oraz rehabilitacji. NZOZ posiada podpisaną umowę z NFZ.

Za okazaną łaskę i wsparcie z całego serca dziękujemy.

tpba

materiał nadesłany

27-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)