REKLAMA
REKLAMA

Biblioteka w Pisarowcach w nowej odsłonie (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: Zakończył się, trwający od listopada ubiegłego roku,  remont Biblioteki Gminnej w Pisarowcach. Uroczyste otwarcie odbyło się  3 marca 2015 roku.

Uczestniczyli w nim m.in. Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok, Paweł Wdowiak – Sekretarz, Krystyna Kafara – Dyrektor GOK, Stanisław Dereń – Radny, Janusz Haduch – Sołtys Pisarowiec.   Zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarowcach, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, przygotowanej przez bibliotekarza –  Edytę Bielak.

Piękna i funkcjonalna biblioteka, w swojej nowej odsłonie zaprasza  czytelników. Na najmłodszych czeka tu pomieszczenie, wyposażone  w piękne mebelki, kolorowe pufy, gry i puzzle. Z półek ciekawie zerkają bajkowe postacie, zachęcając małych czytelników do odwiedzania biblioteki. Chętni do korzystania z internetu, znajdą tu 3 stanowiska komputerowe. Największe pomieszczenie w bibliotece zajmuje kusząca nowościami wydawniczymi i aktualną prasą, gustownie urządzona czytelnia dla dorosłych.

Bardzo się cieszę, że Biblioteka w Pisarowcach doczekała się remontu. Jest po prostu piękna. To największa nasza biblioteka. Mam nadzieję, że coraz więcej czytelników odwiedzi bibliotekę. Co roku staramy się wyremontować jedną bibliotekę na terenie gminy – mówi Krystyna Kafara, Dyrektor GOK-u w Sanoku.

Obecnie w bibliotece znajduje się 12500 książek, zakupionych z budżetu Gminnego Ośrodka Kultury  w Sanoku i programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek – Priorytet 1  oraz Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki od poniedziałku do czwartku w godz. 13.30 – 18.30.

materiał nadesłany

10-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)