REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Bez prawa jazdy, przeglądu i rejestracji. Uciekał przed policją 160 km/h

BLIZNE / PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa zatrzymali po pościgu motocyklistę, który uciekając przed radiowozem jechał z prędkością ponad 160 km/h. Jak się okazało mężczyzna nie powinien kierować jednośladem bo nie ma do tego uprawnień. Ale to tylko nieliczne z wykroczeń jakich się dopuścił.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Bliznego. Gdy tylko zobaczyli motocyklistę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością dokonali pomiaru. Urządzenie wskazało 130 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna to zignorował, zamiast się zatrzymać, znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo tego motocyklista kontynuował brawurową jazdę sukcesywnie zwiększając swoją prędkość, która w obszarze zabudowanym w pewnym momencie wyniosła ponad 160 km/h. Motocyklista podczas ucieczki stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oprócz nadmiernej prędkości, wbrew obowiązującym przepisom wyprzedzał inne pojazdy z prawej strony i na przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze doprowadzili do tego, że motocyklista zwolnił i zatrzymał się. Kierującym yamahą okazał się 26-letni mieszkaniec jednej z podbrzozowskich miejscowości. W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że jednoślad nie powinien wyjechać na drogę bo nie jest dopuszczony do ruchu i nie jest ubezpieczony. Nie został on również przerejestrowany po zakupie, a jak wynikało z ustaleń mundurowych, był już od ponad dwóch lat w posiadaniu 26-latka. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z popełnionymi rażącymi wykroczeniami naruszającymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym sprawa wykroczeń popełnionych przez 26-latka trafi do sądu. Mężczyźnie grozi  za to kara grzywny nawet do 5000 zł. Motocykl trafił na parking strzeżony.

Frank Kehren

źródło: KPP Brzozów
foto: flickr.com/Frank Kehren

11-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)