REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Bez prawa jazdy, przeglądu i rejestracji. Uciekał przed policją 160 km/h

BLIZNE / PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa zatrzymali po pościgu motocyklistę, który uciekając przed radiowozem jechał z prędkością ponad 160 km/h. Jak się okazało mężczyzna nie powinien kierować jednośladem bo nie ma do tego uprawnień. Ale to tylko nieliczne z wykroczeń jakich się dopuścił.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Bliznego. Gdy tylko zobaczyli motocyklistę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością dokonali pomiaru. Urządzenie wskazało 130 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna to zignorował, zamiast się zatrzymać, znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo tego motocyklista kontynuował brawurową jazdę sukcesywnie zwiększając swoją prędkość, która w obszarze zabudowanym w pewnym momencie wyniosła ponad 160 km/h. Motocyklista podczas ucieczki stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oprócz nadmiernej prędkości, wbrew obowiązującym przepisom wyprzedzał inne pojazdy z prawej strony i na przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze doprowadzili do tego, że motocyklista zwolnił i zatrzymał się. Kierującym yamahą okazał się 26-letni mieszkaniec jednej z podbrzozowskich miejscowości. W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że jednoślad nie powinien wyjechać na drogę bo nie jest dopuszczony do ruchu i nie jest ubezpieczony. Nie został on również przerejestrowany po zakupie, a jak wynikało z ustaleń mundurowych, był już od ponad dwóch lat w posiadaniu 26-latka. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z popełnionymi rażącymi wykroczeniami naruszającymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym sprawa wykroczeń popełnionych przez 26-latka trafi do sądu. Mężczyźnie grozi  za to kara grzywny nawet do 5000 zł. Motocykl trafił na parking strzeżony.

Frank Kehren

źródło: KPP Brzozów
foto: flickr.com/Frank Kehren

11-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)