REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Dzieci ranne w kolizjach. Policja apeluje o ostrożność

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Do potrącenia 10-letniej dziewczynki doszło w Bliznem,  a 12-letniego chłopca w Brzozowie.

Policja przypomina kierowcom o tym, jak ważna jest ostrożność i o tym, że w okresie letnim częściej można spotkać dzieci bawiące się w pobliżu jezdni.

W sobotę po godz. 16, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu dziecka w Bliznem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka wbiegła na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającą hondę, jadącą w kierunku Rzeszowa. Kierowca próbował  uniknąć potrącenia, niestety nie udało mu się to. Samochód wjechał do przydrożnego rowu. Wskutek zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne dla jej życia.

Kilka minut później do dyżurnego dotarło kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej, w wyniku której ucierpiało dziecko. Doszło do niej na ul. Chopina w Brzozowie. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 12-latek wbiegł na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu i został potrącony przez kierującą toyotą, która omijała ten pojazd. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał obrażeń i również wymagał pomocy lekarskiej.

Policja przypomina kierowcom o tym, jak ważna jest ostrożność i wzmożona czujność podczas jazdy oraz o tym, że w okresie letnim dzieci chętniej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, bardzo często bawiąc się w pobliżu jezdni. Rodzicom przypominamy o obowiązku sprawowania opieki nad swoimi dziećmi i apelujemy aby w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech przypominali im o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

źródło: KPP Brzozów

policja81

18-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)