REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Dzieci ranne w kolizjach. Policja apeluje o ostrożność

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Do potrącenia 10-letniej dziewczynki doszło w Bliznem,  a 12-letniego chłopca w Brzozowie.

Policja przypomina kierowcom o tym, jak ważna jest ostrożność i o tym, że w okresie letnim częściej można spotkać dzieci bawiące się w pobliżu jezdni.

W sobotę po godz. 16, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu dziecka w Bliznem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka wbiegła na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającą hondę, jadącą w kierunku Rzeszowa. Kierowca próbował  uniknąć potrącenia, niestety nie udało mu się to. Samochód wjechał do przydrożnego rowu. Wskutek zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne dla jej życia.

Kilka minut później do dyżurnego dotarło kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej, w wyniku której ucierpiało dziecko. Doszło do niej na ul. Chopina w Brzozowie. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 12-latek wbiegł na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu i został potrącony przez kierującą toyotą, która omijała ten pojazd. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał obrażeń i również wymagał pomocy lekarskiej.

Policja przypomina kierowcom o tym, jak ważna jest ostrożność i wzmożona czujność podczas jazdy oraz o tym, że w okresie letnim dzieci chętniej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, bardzo często bawiąc się w pobliżu jezdni. Rodzicom przypominamy o obowiązku sprawowania opieki nad swoimi dziećmi i apelujemy aby w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech przypominali im o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

źródło: KPP Brzozów

policja81

18-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)